Tentokrát to bude pořádná pecka. A která kapela, že je na Rockoupání vlastně tou hlavní? „Nedá se říct, že letos máme přímo hlavní kapelu. Je to prostě správně namixované. Program jsme ladili jsme od září," říká šéfdramaturg Rockoupání v Poličce Lukáš Zrůst, který se funkce ujal po loňském roce. Poličský oblíbený hudební festival se letos vydal zase trochu jiným směrem a zkusí nový trend. V pátek se pod pódiem v koupališti vyřádí u reprobeden fanoušci zaměření převážně na tvrdou muziku. Sobotní line-up se zase stylizuje do pohodovějšího podání.

Páteční programDebustrol, Pajoche, Záviš, Screaming, Walda Gang, Krucipüsk, AC/DC CZECH REVIVAL, Tichonov, SPS, D.O.P., Electrïck Mann

Sobotní programFleret, Dechitaki, Poletíme?, Skyline, Prago Union, Wohnout, Circus Problem, Ghost Of You, Artificial Life, Dalekko

Právě tak se rozhodli pořadatelé už po loňském ročníku. „Do pátku jsme opravdu zařadili hodně metalu a rocku. Sobota je tak „samoudělaná", kde si podle chuti vyberou všechny generace," usmívá se Lukáš Zrůst.

„Navíc jsme letos zkusili scény namixovat tak, že malá scéna bude opakem té velké. Takže Pepé scéna bude mít tvrdší rysy v sobotu. Byl to takový nápad, chceme vyzkoušet i jiný systém," zdůrazňuje. Zrůst zároveň přiznal, že pomocníkem byl i letošní průzkum mezi mladými lidmi, vyhodnocená data byla prý dobrou inspirací i vodítkem při konečném rozhodování.

Na velké scéně letos zahraje i kapela Screaming, jež se probila na hlavní stage ze soutěže Poličský skřivan. Znamená to, že se na tamní festivalovou scénu po letech podívá také domácí formace. „Jsem přesvědčený, že se s tím dobře popasují. Klukům se v minulosti povedl postup v jedné soutěži, takže hraní před velkým publikem už také znají," věří Zrůst.

Zato alternativněji laděná je menší Pepé scéna, která si pohraje se střídáním různých stylů a melodií. Překvapit vás proto mohou kapely Tichonov a Elektrïck Mann z Velkého Meziříčí, kteří zahrají v pátek, či směs pražské a brněnské undergroundové scény naplánovaná na sobotu. Vstupenky jsou již v předprodeji. První festival letní sezony začíná 27. a 28. května.