Výrobci předvedou svůj um na zámeckém nádvoří od 10 do 17 hodin.

Nabídnou k prodeji originální výrobky se značkou kvality „regionální produkt“ a zapojí zvídavé děti do tvůrčí práce.

Bude to velká tvůrčí dílna, kde budou návštěvníci kovat na kovadlině, zdobit perníky cukrovou polevou, paličkovat krajky nebo kroužit keramiku na kruhu.
Lidový trh se uskuteční při příležitosti slavnostního zahájení turistické sezony. Litomyšlský renesanční zámek světového významu, chráněný UNESCO navštíví mimo jiné kovář, hrnčíř, řezbář, perníkářka, košíkářka, šperkařka, přadlena, pekař, soustružník, kožešník, tkadlec a další šikovní lidé.

Málokdo ochutnal loštické tvarůžkové moučníky… Medové perníky jsou známější, přesto recept nikdo z pekařů neprozradí.

Zájemci si mohou koupit ošatky z orobince, ponožky a rukavice z ovčí vlny nebo na místě zhotovené šperky. Někteří z výrobců se pyšní titulem Nositel tradice lidových řemesel.

Akce se koná za každého počasí. Celodenní program je ideální pro rodiny s dětmi, které chtějí poznat život za časů našich předků a hravou formou se seznámit s historií a řemesly.

,,Lidoví tvůrci řemeslo dělají spíše z lásky a pro skromnou obživu. Do výrobků dávají lásku, mnohaleté zkušenosti a trpělivost,“ vysvětluje ředitel neziskové organizace Dobré divadlo Tomáš Langr důvod, proč tyto trhy pořádá.