„Z děrovaných dílů Merkuru se dá postavit opravdu všechno. Zatím jsem nenarazil na nic, co by Merkur nedokázal,“ uvedl autor výstavy Jiří Mládek. Každý z nás se bezpochyby v dětství s touto stavebnicí setkal a výstava dokazuje, že Merkur přežil celá desetiletí a je nadčasový.

Jiří Mládek, který stavebnici Merkur zasvětil předchozích třicet let svého života, při prohlídce výstavy návštěvníkům umožnuje obdivovat celou řadu sestavených modelů, například Eiffelovu věž, obrovské ruské kolo, merkurovský vláček s kolejištěm, lodě, auta, rypadla, dokonce i věrné modely známých staveb.

Prezentována je také celá historie stavebnice, dobové fotografie, prospekty a plány.

Součástí výstavy je velká herna pro děti i dospělé, kde si návštěvníci mohou vybrat z dvaceti stavebnic a sami si sestavit merkurovský model podle svých představ.

Prohlídka výstavy a návštěva herny pro školy a skupiny: skupiny (10 osob a více), které mají zájem si přijít pohrát, sestavit si merkurovský model či se něco více dovědět o historii stavebnice, by se měly objednat předem. V pracovní dny s lektorem v časech od 8, 9.30, 11 a 13 hodin, o víkendu kdykoli.
Rezervace prohlídek u průvodců na čísle: 461 615 287 nebo na email: info@rml.cz, kmoskova@rml.cz.