V hlavních rolích návštěvníci spatřili kastelána Miloše Dempíra, který vystupoval jako poslední soukromý majitel hradu Antonín František Haasche. Jeho ženu představovala „královna města Poličky roku 2012" Zuzana Večeřová a matinku Jitka Jandlová. Byly tu i další osoby a postavy. Všichni v krásném dobovém oblečení, pánové ve fracích a dámy v nádherných róbách.

Prohlídka začala v hradním sklepení opravdu velmi strašidelně a tajemně. Mluvilo se o záhadných a tajemných objevech na hradě, o tom, kdo na hradě straší. Návštěva hradu pokračovala přes kuchyni až do salónů.

Postupně byli návštěvníci vtaženi do děje, kdy přijelo hradní panstvo, architekt představil své plány přestavby hradu.

Diváci byli i svědky první slavnostní večeře nového panstva na hradě. Vůně teplé zelné polévky byla lákadlem pro návštěvu hradní restaurace. V roli architekta vystoupil provozovatel hradní hospůdky František Konečný a bylo vidět, že se v této roli cítí opravdově a výborně.

Celý příběh vyvrcholil na nádvoří hradu, kdy z balkónu promluvil poslední majitel a vedle něho stála postava smrtky… Konec byl opravdu překvapivý, ale samozřejmě nebude prozrazen.

Noční prohlídky budou v nové sezoně roku 2013 určitě pokračovat. Prožít je tedy budete moci na vlastní kůži.

(nša)