Dcera lídra skupiny Olympic Petra Jandy poslední dobou navštěvuje svou rodnou zemi čím dál častěji. „Abych se ale přiznala, je to dost těžké, protože většinou máme tři až čtyři koncerty týdně, a to je pak obtížné se najednou sebrat a odjet do Prahy. Stojí to peníze i čas,“ uvedla Marta Jandová.

„Například letos v létě jsme mezi hraním na festivalech pracovali na nové desce, takže jsem neměla pro sebe ani jeden volný den. To si táta trochu stěžoval. Naštěstí jsme tu vystupovali na Rock For People, takže jsme přijeli do Čech o den dříve, aby mě táta se ségrou viděl. Pak jsme u něj ve studiu točili i základy k desce, takže jsem tady strávila skoro čtrnáct dní,“ vyprávěla charismatická zpěvačka.

„Naštěstí Čechy milují také kluci z kapely, takže sem nikdy nepřijedu sama,“ podotkla frontmanka německé partičky, která ročně odehraje kolem osmi desítek koncertů.

„Dříve to bývalo i o polovinu více, ale teď jsme trochu ubrali. Přece jen už stárneme,“ smála se Marta Jandová.

„První dva roky poté, co jsme v Německu podepsali smlouvu s vydavatelstvím, jsme byli doma tak týden. To je člověk neustále na cestách, ve studiu, zkušebně nebo na šňůře. Pak už vám ani kamarádi nezavolají a nezvou na svatby, protože vědí, že na ně nebudete mít čas. Jedinými přáteli se tak postupně stanou lidé z kapely a jejího okolí. Najednou vám ale začne scházet domov i přítel či přítelkyně a vy z toho můžete trochu blbnout. Tak jsme se dohodli, že budeme žít místo z kufru ze skříně. Zatím nám to vychází docela dobře. Hrajeme méně, ale na větších akcích, hlavně v Německu,“ nechala se slyšet zpěvačka Die Happy, která si za žádnou cenu nechce nechat vzít své soukromí.

Ukáže se nahá?

„Snažím se být doma co nejvíc. Jak chodím s muzikantem, máme hodně nabídek na rozhovory do různých pořadů, tancování v televizi a bůhvíco ještě. Naštěstí přítel má na tyto věci stejný názor a všechny podobné akce odříkáme. Nechceme, abychom jako pár vymetali mejdany a ukazovali se do kamer,“ řekla Jandová.

„Také se mě několikrát ptali, jestli bych se nechtěla svléknout pro německý Playboy. Byla to sice zajímavá nabídka, ale teď se mi do toho opravdu nechce. Začala jsem s muzikou v Německu, protože tam tátu nikdo neznal a já měla radost z toho, že jsem se dokázala prosadit sama za sebe a ne proto, že jsem něčí dcera. Myslím, že podbízení se lidem sexualitou pro mě není. A navíc po světě chodí spousta krásnějších ženských,“ doplnila zpěvačka.

S kapelou Die Happy nyní chystá nové album které by mělo vyjít v dubnu příštího roku. „Do toho plánujeme malou šňůru po Německu, abychom novou desku představili. Uvažujeme o tom, že bychom vyrazili s fanoušky na motorkách, možná i přes Českou republiku, protože celá kapela kromě bubeníka máme vlastní řidičák na mašinu,“ prohlásila Marta Jandová.

„Na podzim příštího roku bychom chtěli uspořádat turné, kde by alespoň dvě zastávky byly v Česku. Pak uvidíme, co bude dál. Během osmi let jsme natočili šest desek. Proto si chceme v roce 2009 trochu odpočinout. Ale já to asi dlouho nevydržím, protože možná připravím své sólové CD,“ uvažovala dcera Petra Jandy.

„Táta měl stejný nápad jako já. Už prý má plno materiálu a dokonce jeden duet, který pro nás napsal,“ sdělila Marta Jandová během své návštěvy Pardubic. „Líbilo se mi, že u Žlutého psa bylo hodně namíchané publikum – jak starší, tak mladší generace,“ dodala.