Sobotní ples ve svitavské Fabrice se nesl ve filmovém duchu a tomu odpovídaly i kostýmy přítomných.

„Nebavily nás takové ty svázané plesy, kde musíte být slušně oblečení. V klasickém duchu se nesl pouze první ročník, " řekl jeden z hlavních organizátorů plesu Ondřej Komůrka. Na otázku, jak tradice neobvyklých plesů vznikla, odpověděl: „Před šesti lety jsme se rozhodli pro první ples. Protože je nás poměrně dost zálesáků, tak jsme se rozhodli, že bychom mohli lidi nějak odměnit. Že jim poskytneme večer a trošku se pobavíme."

Každý je jiný

Zálesáci uspořádali plesy ve stylu osmdesátých let, hippies, pohádek ale také vesnice.  Téma si volí tak, aby oslovili co největší okruh lidí. „Přišli jsme na to, že když  lidé přijdou na ples a jsou v kostýmech, strašně si na tom dávají záležet a jsou úplně jinak uvolnění. V budoucnu se třeba potkáme v pyžamu, či námořnickém úboru,"  dodal Ondřej Komůrka. Sám přišel v přestrojení za Petra Majera s manželkou „Arabelou".

Ples zahájila krátká promenáda po červeném koberci, jak se na hvězdy sluší. Výzdobu tvořily jak jinak než filmové plakáty. Upír vyfotil hvězdy s filmovým Oskarem a zájemců bylo opravdu hodně. Jedním z nich byla i Tereza Mauerová s přítelem alias „Vilma a Fred  Flinstoneovi".  Kostým si vytvořili sami. „K filmu nás váží vzpomínky na dětství a navíc vše bylo jednoduché na udělání," řekla Tereza.  Mezi dalšími hrdiny z film a seriálů se objevil Batman, Catwoman, kapitán Jack Sparrow, James Bond, Rambo ale také hrdinové z filmů Pán prstenů či Matrix. Z českých filmových pláten dorazili Chobotnice z Čertovky, Bratři v triku či populární František „Ozzák" Pacovský.

Vyhrála Avatarka

Mezi nejoriginálnější patřila maska z filmu Konec vodníků v Čechách. „Vždycky, když se naštvu a někoho chci urazit, tak řeknu: „Jsi mouka s ušima, nebo škrpál. A když byl filmový večer, tak bylo jasné, že musíme jít za mouku s ušima. Tak jsem s manželem vyrobila masku. Já jsem MO, POLO a manžel je UKA, HRUBÁ a s ušima,"  popsala svoji masku Marie Blažková s Boršova, která s manželem utvořila masku polohrubé mouky.  Jako nejhezčí kostým zvolili přítomní masku modré Avatarky.

V průběhu večera byla pro všechny přítomné také připravená soutěž „Poznej svoji celebritu", kde museli účastníci poznat obrázek opravdové hvězdy a proběhnout slalom „kolem paparazziů".  Před půlnocí pak vystoupila Helena Vondráčková s kapelou v podání organizátorů plesu.