Do historie módy. Modelky předvedly na molu šaty, které se nosily ve třicátých letech, kdy se orlovna v Poříčí otevírala. Přehlídka však představila modely v jednotlivých desetiletích, a to až do současnosti.

Móda třicátých let byla bez zdobných prvků. S nástupem války je zjevná barevná střídmost, maximálně kombinace dvou barev. Nosily se úzké sukně a zkrátily se ke kolenům, aby se šetřilo látkou. I obyčejná móda ale byla velmi elegantní, dámy nezapomínaly na rukavičky, klobouky a nádherné večerní róby nebo kožešinky.

Čtyřicátá léta poznamenala válka. Pro módu tak nezbylo moc prostoru, ženy přešívaly, naplétaly. Vojenské uniformy se odrazily i v módě. Začaly se šít tříčtvrteční kabáty. Symbolem padesátých let byla mimo jiné známá Marilyn Monroe. Móda zdůraznila hubený pas a nosí se rozšířené sukně, které úzký pas ještě více zvýrazňují. Hippies, to jsou šedesátá léta. Výrazným doplňkem se stávají brýle a u nás je asi nejvíce proslavila zpěvačka Naďa Urbánková. Ženy oblékají minišaty, krátké kabátky, sukně se zužují a přidávají se také úzké kalhoty. Šedesátá léta se odráží samozřejmě také v následujícím desetiletí. Sedmdesátá léta bývají označovaná jako období nevkusu. V módě se kombinovalo všechno se vším. Oblečení doplnily třásně, vracejí se výšivky, objevují se odkryté části těla a nechybí volánky, kanýrky. Je to také období, kdy většina svatebních šatů byla ušitých z krajky. Hitem jsou velmi široké zvonové kalhoty s výrazným vzorem.

Osmdesátá léta jsou symbolické pro disko. A hudební styl se odráží rovněž na oblečení. Zdobí ho flitry, třpytky a šije se z výrazných materiálů. Především ale nastupují džíny, bundičky, vestičky, celé komplety. Určitě si vzpomenete na mrkváče, plísňáče. Z módy se pomalu ztrácí elegance a ženskost.

Období, kdy začíná éra známých topmodelek, to jsou devadesátá léta. Neexistuje žádný jednotný styl. Návrháři čerpají z minulosti. Nosí se prakticky všechno, elegance i nevkus. K šatům ženy klidně obují i vojenské kanady.

A jak je to dnes? Minulost je stálou inspirací pro současnost. Stále jsou moderní letecké bundy, kalhoty se širokými nohavicemi, kožíšky, kožichy, nosí se peleríny. Z barev vévodí béžová a šedá.