„Faun je bůh přírody. Festival je proto koncipovaný do přírody a prostorů, které tu máme,“ uvedl Tomáš Ondrušek. Představili se zde především zahraniční umělci. „Myslím si, že nejzajímavějším bylo divadelní představení ruské hry Moskva Petušky a hudební vystoupení mezinárodní skupiny Mamapapa banda,“ řekl Tomáš Ondrušek.

Hosté na festivalu také relaxovali. „Jezdíme sem každý rok. Máme to tu rádi. Je tu klid, ale zároveň sem jezdí lidé z různých zemí. Je tu skvělá atmosféra,“ svěřila se Aneta Morsvíková z České Lípy, která do Trstěnic přijela s přítelem Simonem ze Salzburku.

Návštěvníci ve víc jak dvě stě let staré usedlosti si vychutnávali nejen umění, ale i slané a sladké koláčky, různé pomazánky, ale i speciality africké kuchyně, které uvařila partnerka Tomáše Ondruška, Joseline Amutuhaire. „Tradiční jídlo se vaří v jižní Ugandě, odkud Joseline pochází. Omáčka je z burských oříšků, rajčat a zeleniny s kaší z bílé kukuřice,“ vysvětlil Ondrušek. Nechyběl ani africký čaj. Mléko ochucené citrónovou trávou a trochou čaje.