Kdo je vlastně Lucie Bílá? Rockera, popová zpěvačka, muzikálová hvězda, šansoniérka, herečka, mnohonásobná držitelka prestižních ocenění. Je majitelkou citlivé duše, ale i smyslnou dračicí. Její hlas dokáže být drsný, ale i nádherně jemný. Písničky, které Lucii padnou, jsou záležitostí takových velikánů jako je Petr Hannig, Ondřej Soukup, Gábina Osvaldová. Vše by však pozbylo efektu, nebýt vynikající kapely Petra Maláska, která zpěvačku hudebně doprovázela. Hvězda odměňovala aplaudující fanoušky nejen procítěným zpěvem, ale také svým úsměvem, šarmem a vtipem. Lucie věnovala čas i zástupcům médií a odpověděla na někdy všetečné otázky.

Kde je úsměv, tam je úspěch. Kde berete motivaci ke klíči, kterým dešifrujeme celého člověka?

Koncerty jako byl ten dnešní ve Svitavách. Vnímavé, citlivé publikum. Já ze srdce děkuji.

Genius Loci Svitavska ovlivnil hudební tělesa, např. B. Smetanu, B.Martinů, ale i protagonisty současné hudby skupiny Čechomor. Měla jste možnost zaznamenat jeho kouzlo i vy?

Cesta do Svitav byla nádherná, ale město jsem neměla bohužel čas si prohlédnout.

Ani cesta do přístavu štěstí se neobejde bez krkolomných pádů. S kým nejraději ochutnáváte tento namíchaný koktejl života?

Nejraději se svým synem, přáteli a svým publikem.

Jste slavná a krásná extravagantní žena, jak čelíte přísným soudům těch, kteří dokáží jen uboze a bezmyšlenkovitě závidět?

Děkuji. Co se týká závisti, nemám čas si všímat.

Setkáváte se s lidmi, kteří sice mají všechny zuby pravé, ale jejich úsměv je přesto falešný?

Převažuje to dobré.

Je nějaká otázka, na kterou byste se chtěla zeptat sama sebe?

Těch je spousta, ale patří jen mně.

Lucie Bílá pochválila nový multifunkční kulturní objekt, včetně samotného Kongresového a divadelního sálu Fabriky. Poděkování se dostalo hlavně kuchaři, který jí prý připravil chutnou večeři. Zpívající čarodějka tedy zasáhla srdíčko nás všech, kteří jsme si její vystoupení doslova vychutnali. Mnozí z nás alespoň na chvíli zapomněli na každodenní starosti. Odcházeli jsme v pohodě a s úsměvem na rtech.

(Naďa Mašková, Svitavy)