Snaží se kombinovat vážnou, jazzovou i populární hudbu, doplňkem jsou také divadelní představení. Klasická hudba je ale na přehlídce v menšině.
„Měli jsme dvanáctého srpna jako doprovodný program koncert souboru Kantiléna s chlapeckým sborem z Francie, v Poličce se také koná festival Martinů fest. Proto jsme se více zaměřili na 'neklasiku',“ uvedla ředitelka pořádajícího Tylova domu Alena Báčová.

Přehlídku zahájí dneska vystoupení souboru Big Band Svitavy na Palackého náměstí, kde se koná většina koncertů.

Během dvou dnů se představí třináct kapel, mezi nejznámější patří folkový Kamelot, rockově undergroundové Schodiště nebo popoví a funkoví Monkey Bussines. K tradici patří Věžní hudba, fanfáry znějící z ochozu věže kostela svatého Jakuba.

Šermíři a jarmark

Pro děti i rodiny připravili pořadatelé šermířské vystoupení, noční ohňostroj na Nábřeží svobody nebo noční divadelní představení v parku u hradeb. V sobotu a v neděli bude na Palackého náměstí staročeský jarmark.

Vážná hudba obstará závěr festivalu Polička 555, v 10.30 hodin se uskuteční v kostele svatého Jakuba vystoupení sopranistky Emy Hubáčkové, varhaníka Martina Strejce a houslisty Petra Strejce.

Odpoledne zahraje na Palackého náměstí v Poličce dechová hudba, v městském parku pod hradbami se také koná divadelní představení pro děti.
Podrobný program festivalu je zveřejněn na www.policka.org.

(rz, čtk)