Co pro ně letos pořadatelé naplánovali, přibližuje  ředitel festivalu LUKÁŠ ZRŮST.

Dnes začíná už patnáctý ročník Poličského rockoupání. Dá se říct, že byste mu mohli vystavit občanku. Byl jste u jeho zrodu?

Festival vlastně začal jako poloveřejná oslava narozenin. Jeho otcem je můj předchůdce Tomáš Dostál. V úplných začátcích jsem ještě nebyl. Myslím že ale tak od třetího ročníku už  ano.

Když se ohlédnete, co se za léta změnilo?

Festival prošel během těch patnácti let spoustou obměn a variant. Hráli jsme na dvou scénách, pak na třech. Teď máme dvě. Festival je každopádně technicky na větší úrovni než na začátku. Je rok od roku lepší. Teď už držíme standard na každém ročníku. Bez pořádného zvuku a vůbec bez technického zázemí by to ani nešlo.

Jak dlouho dopředu jste letošní festival připravovali? Je těžké vybírat interprety a kapely pro takový projekt?

Dramaturgii připravuji v podstatě od skončení loňského ročníku. Samotná realizace probíhá celý týden před festivalem. Nemyslím, že by výběr kapel byl tím nejtěžším, co realizace obnáší.   Rád bych touto cestou proto poděkoval městu Polička, jmenovitě starostovi Jaroslavu  Martinů a všem sponzorům, bez nichž by se festival nemohl uskutečnit.

Podle čeho jste letošní program sestavovali? Na co se mohou návštěvníci těšit?

Určitě se mohou těšit na spoustu kvalitní muziky, videoprojekci, poličské pivo, dobrou stravu, spoustu klasických festivalových doplňků (stánky, fotbálky…) i festivalovou vatru.

Z jakých hudebních žánrů si lidé budou moci vybírat?

Stejně tak jako vloni je připravená hlavní scéna s forbínou a druhá scéna, která nese název Circus stage. Každý rok se snažíme o žánrovou pestrost a nejinak tomu bude také letos.

Na co byste návštěvníky pozval? Které kapely budou podle vás největším lákadlem?

Jelikož jsem kapely vybíral, jsou pro mne lákadlem všechny. Předpokládám však, že určitě nikoho neurazí Tři sestry, Visací zámek, Priessnitz, ROOT a další.

Jakou návštěvnost letos očekáváte? Budou vám stačit prostory koupaliště?

Návštěvnost se stabilně pohybuje okolo dvou tisíc lidí. Nečekáme výraznější nárůst.

Program pojede nonstop do druhého dne. Jak máte zajištěno, aby hudba nerušila lidi z blízkého sídliště?

Nonstop pojede pouze druhá scéna, která je v uzavřeném stanu (cirkusové šapitó). Reprosoustavy budou hrát na druhou stranu směrem k poličské sjezdovce.

Kdo dohlédne na pořádek a bezpečnost?

Každý rok si zajišťujeme pořadatelskou službu sami ve spolupráci s městskou a státní policií.

Téměř každé rockoupání propršelo. Jaké jste si letos objednali počasí?

Objednali jsme si slunečné počasí. Pouze k ránu se ochladí, takže doporučujeme teplé oblečení  nebo konzumaci horkých nápojů.