Není to pravda! Punková komunita umí pomáhat a poslední roky to dokazuje bohatě. Už posedmé totiž uspořádali benefici pro záchrannou stanici Zelené Vendolí, která pomáhá poraněným zvířatům z nesnází a nabízí péči fauně, která přišla různými osudovými cestami o své pány.

V minulosti na fungování této organizace přispěla už více jak sedmdesáti tisíci korunami. „Kdysi mi provozovatel stanice Josef Zelený říkal, že kdybychom nepřišli s výtěžkem z této akce, za další dva týdny už by asi zavřeli," připomněl význam benefičního koncertu hlavní organizátor Jakub Mašek.
V sobotu se sešli, aby tomuto zařízení a lidem, kteří pracují, znovu nabídli pomocnou ruku. Jak jdou vlastně punkeři a pomoc zvířatům dohromady? „Neznám sice moc punkerů, kteří by podobné akce dělali, ale Jakub Mašek je tím hlavním motorem, proč se taková akce dělá. Sám pomáhá s péčí o starší lidi a tohle je jen rozšíření jeho dalších aktivit. A že se vybralo z minulých koncertů tolik peněz, to je přece paráda," řekl návštěvník festivalu Libor Uhlíř.
Každý člověk má svůj názor na život. „Já u punku poznal, že jsou mezi nimi dobří lidé," doplnil ho Milan Vinkler.

V Květné se tentokrát sešlo osm kapel z okolí i vzdálenějších míst republiky. Podle Jakuba Maška se letos organizátoři ocitli v pozici, kdy už si mohli vybírat interprety, kteří pobaví davy příznivců rytmické a tvrdé muziky. Koncert končil až dlouho po půlnoci, ale už teď organizátoři vědí, že díky němu vybrali přes deset tisíc korun.