Tradičně jej uspořádaly Sbor paní a dívek a Veterán klub Litomyšl. Nechyběla tak dobrá zábava, kterou podtrhly dobová výzdoba a hudební vystoupení skupiny Reflex a bigbandu litomyšlské „zušky".

Štastní výherci

K plesu patří tombola a nejinak tomu bylo i v sobotu. Jako hlavní cena byl motocykl. Ten našel nového majitele v Chocni. „Je to super a nečekal jsem to. Výhru si užiji. Mám ji kam dát a zda na ni budu jezdit, ještě uvidím," neskrýval nadšení Petr Podolský. Ocenění v podobě sladké odměny za nejhezčí kostým plesu putovalo pro změnu do Prahy.

Stejně jako v minulých letech se organizátoři rozhodli věnovat výtěžek z plesu potřebným lidem. Loni podpořili speciální školu v Litomyšli a občanské sdružení Ruka pro život. „Chceme věnovat peníze každý rok jiné organizaci. Dozvěděli jsme, že Centrum sociální pomoci v Litomyšli potřebuje mobilní pacientský zvedák, a tak jsme se je rozhodli podpořit," řekl člen veteránského klubu Jiří Flídr.

Překvapivý tanec

Vrcholem večera bylo půlnoční překvapení. Na taneční parket nakráčely ženy v cylindrech a pánských oblecích. Muži v kabaretním vystoupení přestrojeni za tanečnice předvedli show, která roztleskala celý sál. „S nápadem kankánu jsme přišli my jako klub Veteránů Litomyšle, ale dámy ze Spolku paní a dívek jej dobrousily do dokonalosti," prozradil Jiří Flídr. Že se číslo podařilo, nebylo pochyb.

Taneční sezona je pomalu u konce a dalo by se říci, že dobový ples patří v Litomyšli k jejímu vrcholu. Není tak divu, že stovky návštěvníků odcházely plné nadšení. Setkání v dobových kostýmech zkrátka stálo za to. Mnozí si kromě zážitků z příjemně stráveného večera odnášeli i fotografie s historickými auty, která byla ozdobou plesu. „Pokud se vše podaří a bude zájem, tak příští rok na viděnou," rozloučil se Jiří Flídr.