Poprvé za třináct let ho organizátoři rozšířili a nabídnou i historická vozidla. Hlavní organizátor, ředitel moravskotřebovské základní umělecké školy PAVEL VAŇKÁT potvrdil, že vše stihnou za dva dny.

Jaký bude konkrétně doprovodný program?

Začneme v sobotu o půl desáté na náměstí T. G. Masaryka hudebním programem. V jedenáct hodin začne spanilá jízda historických vozidel městem. Před polednem začne jejich soutěžní jízda po okolí města. Jde o první ročník srazu, děláme ho ve spolupráci s 1. dámským klubem historických vozidel Mohelnice.

Moravskotřebovské arkády jsou dnes celostátní akcí. Počítali jste s tím při jejich zahájení před třinácti lety?

Vůbec ne. Začínali jsme s tím, že budeme mít festival zaměřený na sborový zpěv. Dnes je z toho hudební festival, přehlídka výtvarných děl a jedno odpoledne s programem, kde je sice hudba, ale nikoliv sborový zpěv. Letos navíc ještě výstava historických vozidel.

Sbory mají vyhrazenou neděli. Dostane se na všechny, které mají zájem vystoupit?

Bohužel už ne. V posledních letech musíme zájemce odmítat. Tentokrát jich vystoupí patnáct z různých měst republiky. Některé jezdí každý rok, jiné jako například svitavský Dalibor zde budou poprvé.

Máte pro sbory určený styl hudby, nebo mohou na pódium s tím co si samy vyberou?

Je to na nich, jen ty, co vystoupí v neděli dopoledne v kostele Nanebevzetí Panny Marie, musí mít duchovní repertoár. Odpoledne na festivalové přehlídce na nádvoří zámku mohou vystoupit, s čím chtějí.

S čím vystoupí žáci vaší umělecké školy?

Zajišťujeme se svými žáky sobotní program. Na náměstí dopoledne bude hrát Junior Band a Bubny Band s poměrně dlouhým programem.

Jaké výstavy budou součástí letošního festivalu?

Budeme mít tři výstavy. Tradiční Výstavní svět na zámku, pak sklo Josefa Divína a třetí je práce žáků ZUŠ na téma Historie a příroda.