„S Dušanem jsem strávila spoustu pracovních dní, možná i let, spáchali jsme spolu také několik hříchů. Tenhle snad nebude poslední,“ prohlásila Adamovská v narážce na úspěšný televizní seriál Příběhy pro pátera Knoxe z roku 1992, v němž si zahrála barovou zpěvačku Evu Adamovou – zvídavého detektiva v sukních.

Ve Svatbě na bitevním poli hrajete manželku Bolka Polívky, který je v komedii starostou a zároveň se v ní pasoval do role Napoleona…

Jsem v ní nejenom jeho manželkou, ale i matkou – máme spolu totiž tři dospělé dcery, takové rebelky. Především jsem ale ženskou, kolem níž se vlastně otočí konflikt celého úsměvného příběhu o lásce ve všech podobách.

Ale, prozradíte více? Pan režisér už nakousnul, že se Romanu Vojtkovi coby otci Prokopovi zpovídáte ze svého hříchu…

Ne, ne, nechte se překvapit, to je zrovna takový ten zásadní moment celého filmu, který by měl být pro diváky dost překvapivý. Přece je o něj předem neochudím.

Komedii jste natáčeli na Moravě, v malebné vesničce Starovice. Líbilo se vám tam?

Na Moravu, konkrétně do Mikulova, jezdím velmi ráda. Už za „totáče“ jsme tam s partou kamarádů navštěvovali vinné sklípky a pořádali tam různé večírky, sezení nebo třeba čtení zakázané literatury. V Mikulově se nám líbilo natolik, že jsme si tam s manželem po revoluci zbudovali bydlení a vlastní sklípek. Dodnes tam několikrát za rok vyjedeme.

Ve Starovicích jste museli způsobit hraním si na napoleonské vojsko docela velký rozruch. Setkali jste se tam s pochopením ze stran obyvatel?

Jak by ne, místní nám ohromně fandili, nechyběli u žádného záběru. Někteří z nich si dokonce zahráli v komparsu, přežili i nečekané noční salvy z děla a palbu z pušek. Mnohdy se nestačili divit, jakými proměnami procházelo jejich jindy tak tiché náměstíčko s hospodou U dělové koule, kde chlapi spřádali své sny o slávě.

To muselo být veselo, Bolek Polívka prý během natáčení oslavit na „bitevním poli“ i své narozeniny…

Občas bylo veselo až dost, ale rozhodně jsme tam nebyli za partu alkoholiků, která si vyjela na Moravu popíjet až do rána. Spousta lidí v tomto národě popíjí a neudělá nic. Náš filmový štáb taky popíjel, ale natočil přitom film.

Vaší nejstěžejnější postavou je v poslední době doktorka Páleníková v Ordinaci v růžové zahradě. Naznačíte, kudy se budou ubírat její kroky?

Běla Páleníková docela zamíchá kartami. V seriálu se totiž odkryje její neblahá minulost, kterou se jí zatím daří skrývat. Do děje vstoupí člověk, se kterým měla kdysi pletky, a všechno vyjde najevo. Takže čekejte velké překvapení.