VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

dnes 18:52

Klus, Lenny i Mládek. Hrady CZ lákají na rozmanitý program

Kunětická hora – Známá jména české i slovenské hudební scény se v pátek a v sobotu představí na pastvinách pod hradem Kunětická hora, kde se bude konat tradiční festival Hrady CZ. Vystoupí například Divokej Bill, Škwor nebo Pražský výběr.

včera 12:20

Totální pohoda pod hradbami

Polička - Festival Colour Meeting, který se o víkendu konal v parku pod poličskými hradbami, byl pro mnohé vrcholem letošní festivalové sezony.

14.7.2018

„Umprumáci“ mají výstavu

Litomyšl - Za/se/to/um/pr/um. Tak si říká volné sdružení umělců, které od soboty vystavuje svá díla v zámecké jízdárně v Litomyšli.

13.7.2018

Nenechte si ujít Toulovcův pátek

Litomyšl - Jako součást Toulovcových prázdninových pátků se v pátek na Toulovcově náměstí v Litomyšli uskuteční další večer pro děti a poté koncert pro dospělé.

11.7.2018

Středa, hudby vám třeba

Litomyšl - Tradiční prázdninový hudební cyklus je opět zde!

10.7.2018

„Smetanka“ skončila. Příště bude o den delší

Litomyšl - Jubilejní ročník prestižního festivalu má za sebou 41 produkcí.

30.6.2018

Hudební akce po celém kraji lákají na známá jména

Pardubický kraj – O letních prázdninách se na pódiích po celém kraji objeví řada známých osobností. Nabídka zajímavých vystoupení je letos opravdu pestrá.

29.6.2018

Na Svojanov přijede král

Svojanov – Hrad o víkendu ožije Královskými slavnostmi.

28.6.2018

Za samé jedničky do kina zadarmo

Biskupice – Školní rok končí a děti dostanou vysvědčení. Veselé ukončení školního roku chystají v Biskupicích u Jevíčka.

28.6.2018

Tři stovky zpěváčků z kraje zazpívaly na Smetanově Litomyšli

Litomyšl - Jedinečný zážitek a unikátní koncert nabídl festival Smetanova Litomyšl v úterý večer. Na zámeckém nádvoří vystoupily tři stovky dětí z pěveckých sborů z celého Pardubického kraje v pořadu Zpěváčci kraje mého.

27.6.2018

Na Živé zdi visí fotografie z cest

Svitavy – Živá zeď přináší fotky z Jižní Ameriky.

23.6.2018

Výročí slaví novou výstavou

Dolní Újezd - Regionální muzeum vesnice připravilo ke 100. výročí vzniku republiky novou výstavu. Vernisáž se koná v sobotu ve 14 hodin.

19.6.2018

Litomyšl se zrcadlí ve skle a vodě

Litomyšl – Na několika místech ve městě se objevily v rámci výstavy Jsme 100 netradiční objekty. Instalace Václava Ciglera a Michala Motyčky nastavují zrcadlové plochy objektů, vymezují místa světelnými i kovovými liniemi a geometrickými tvary doplňují vodní hladiny.

16.6.2018

Malujte podle mistrů Čapka, Zoubka nebo Švabinského

Litomyšl - Milovníci výtvarného umění mají jedinečnou šanci malovat podle originálů předních malířů 19. a 20. století. Je to možné v městské obrazárně. Zájemcům tu půjčí i malířský stojan, štětce, barvy a papír.

13.6.2018

Zámek ve Třebové se ve středu „roztančí“

Moravská Třebová – Pohybové studio Háčko pořádá IV. ročník tanečních vystoupení Roztančený zámek.

13.6.2018

Galerii Venkovka obohatí deset obrazů, vznikly v parku

Svitavy – Už osm let existuje ve Svitavách ojedinělá galerie obrazů regionálních tvůrců pod širým nebem. Jmenuje se Venkovka.

12.6.2018

Jiří Vokál o svojí cestě do Nepálu

Městečko Trnávka – V úterý v podvečer můžete navštívit přednášku Jiřího Vokála o jeho cestách do Nepálu.

11.6.2018

Nové obrazy pro Venkovku

Svitavy – O víkendu se ve Svitavách malovaly nové obrazy pro venkovní galerii Venkovka.

8.6.2018

Bramboráček nabídne country

Moravská Třebová – Milovníci country muziky si v pátek přijdou na své na nádvoří zámku v Moravské Třebové.

6.6.2018

OBRAZEM: Vraťte se do srpna 1968

Litomyšl - Výstava „Za oknem mrazilo srpnové slunce…“ v tamním muzeu přenese návštěvníky do srpna 1968. 

5.6.2018

Klavírní virtuos jede do Svitav

Svitavy - Ve Svitavách se  chystá ojedinělý koncert a vy můžete být u toho. Ve středu 6. června v 19 hodin bude mít ve svitavské Fabrice koncert jeden z nejlepších světových klavíristů Lukáš Vondráček.

31.5.2018

Gymnazisté vyhráli na kraji

Svitavy - Student tamního gymnázia zvítězili v krajsém kole bezpečnostní soutěže. 

29.5.2018

Poříčí a Litomyšl se představí na výstavě

Litomyšlsko – Putovní výstava Má vlast cestami proměn byla zahájena. Nyní je k vidění v Praze.

23.5.2018

ZUŠky jdou hrát a zpívat do ulic

Svitavsko – Ve čtvrtek vypukne druhý ročník happening ZUŠ Open.

25.4.2018

Informační centrum pro setkávání s Bohem

Litomyšl - Nezvyklý přídomek dali Kostelu Nalezení sv. Kříže v Litomyšli pracovníci Zámeckého návrší. Ti si pro tento rok připravili v této památce několik novinek.

13.4.2018

Derniéra obrazů ze studentských let

Polička - Komentovanou prohlídkou za přítomnosti autora skončila zkraje týdne v městském muzeu a galerii výstava poličského rodáka Zbyška Siona.

12.4.2018

Studenti zahájili výstavu, která vznikla díky sbírce

Litomyšl - Výstava Krajinou Nikoly Šuhaje vznikla na základě zájezdu studentů Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli na Ukrajinu, který v loňském roce uspořádal Pardubický kraj.

6.4.2018

Paměť vašeho zařízení je plná. Startuje Jeden svět

Polička - V pátek v podvečer začíná festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. V poličském Centru Pontopolis zahájí dokumentem Náš nový prezident, který přibližuje působení ruské propagandy, jíž Kreml denně masíruje obyvatelstvo. Po promítání následuje beseda s novinářem Respektu Ondřejem Kundrou a diplomatem Petrem Kolářem.

5.4.2018

Retrospektiva Hany Horské

Moravská Třebová - Moravskotřebovská výtvarnice a rodačka připravila ke svému životnímu jubileu výstavu Retrospektivní vzpomínání. Vernisáž proběhne v pátek odpoledne ve dvoraně muzea.

27.2.2018

OBRAZEM: Masopustní veselí

Svitavy - Tradiční masopustní průvod z Vortové na Hlinecku prošel v sobotu společně s muzikou svitavským náměstím Míru. Před radnicí dostal povolení od starosty k obchůzce. Na přítomné čekaly nejen zabijačkové speciality z Květné zahrady.

14.12.2017

Turné Bedřich Smetana - Má vlast se zastaví v Litomyšli

Litomyšl - Hudební vystoupení Bedřich Smetana - Má vlast (My Country) již ve čtvrtek 14. prosince od 19 hodin rozezní Smetanův dům na Komenského náměstí v Litomyšli.

10.12.2017

OBRAZEM: Barbaři v pohybu

Jevíčko /FOTO/ - Stejnojmenná výstava, která je od pátku k vidění v Muzeu regionu Boskovicka, představuje archeologické nálezy z doby římské v oblasti Malé Hané.

16.11.2017

FOTO: Rock z Podještědí

Litomyšl - Kapela Krucipüsk se představila v litomyšlském klubu Kotelna s dávkou řízné hudby. Zazněly i skladby z nového alba „Sine Amore Nihil“. 

14.11.2017

Pomkla zahraje ve Smetanově domě

Litomyšl - Petr Pomkla, první flétnista Filharmonie Brno a vynikající sólista a komorní hráč zahraje dnes ve Smetanově domě s mladou generací hudebníků, která přímo navazuje na původní soubor založený roku 1972 violistou Karlem Doležalem.

30.9.2017

Novinky? Nejlepší bude, když lidé přijdou na koncert

Litomyšl - Úspěšná kapela Monkey Business vkročila rázně do nové sezony v hudebním klubu Kotelna v Litomyšli a vzápětí v Pardubicích. Přítomné diváky svým elánem rozohnil zpěvák a čerstvý otec dcery Marie MATĚJ RUPPERT.

AKTUALIZOVÁNO
25.9.2017

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

17.8.2017

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

14.7.2017

Aneta Langerová vyprodala hrad Svojanov

Svojanov - Známá zpěvačka Aneta Langerová se na hradě Svojanov představila se svou kapelou a smyčcovým triem. Skvělý koncert plný pop-rockové hudby a světelných efektů si nenechalo ujít pět stovek fanoušků.

14.7.2017

Hrabě Monte Christo na zámku

Moravská Třebová - Nejen milovníci slavných romantických románů mají možnost zavítat dnes na zámek v Moravské Třebové.

13.7.2017

Písně Langerové pod širým nebem

Svojanov - Na hrad Svojanov zamíří Aneta Langerová. Na nádvoří hradu z 13. století zazpívá písně ze svého posledního alba, ale i starší skladby v pátek od půl deváté večer.

11.7.2017

Kam za kulturou a poznáním

Svitavsko - Nejen kulturní servis: přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

10.7.2017

OBRAZEM: Pivní slavnosti okořenila hudba, veteráni i guláše

Svitavy - Náměstím zněla řízná hudba. Vůni kotlíkových gulášů doplňoval pach benzínu z historických vozidel a motocyklů.

10.7.2017

OBRAZEM: Král navštívil hrad Svojanov

Svojanov - Přemysl Otakar II. se svojí manželkou a družinou zavítal na hrad Svojanov během Královských slavností.

6.7.2017

OBRAZEM: Punk není mrtvý

Brněnec - Počet obyvatel Brněnce se rozrostl o několik stovek fanoušků punku. O víkendu se zde konal už 18. ročník jednodenního hudebního festivalu se zaměřením na českou a slovenskou punkovou scénu. Brněnecfest aneb Punkovey klystýr. 

27.6.2017

OBRAZEM: Dechovka v Jevíčku

Jevíčko - Milovníci dechové hudby se v neděli odpoledne sjeli do Jevíčka, kde se konal již šestnáctý ročník Festivalu mládežnických dechových orchestrů.

27.6.2017

Festival navštívila operní pěvkyně Soňa Červená

Litomyšl - Neuvěřitelný příběh operní pěvkyně, který se odehrál na pozadí světových dějin, které ovlivnily nejen osud Soni Červené. Tak by se dal ve stručnosti popsat dokument režisérky Olgy Sommerová. Předpremiéry tohoto filmu se konaly v Praze u příležitosti Pražského jara a v Litomyšli během Smetanovy Litomyšle.

23.6.2017

„Možná, že příště můžeme přitvrdit“

Litomyšl /ROZHOVOR/ - Dva dny po sobě publikum na Smetanově Litomyšli tancovalo. Nezvyklá situace se odehrála během Koncertů na přání. Na pódiu se představily Puppini Sisters a B-Side Band a následně se stejným orchestrem VOJTĚCH DYK.

16.6.2017

Zpěvák skončil po napadení v nemocnici, kapela Black Mercury zrušila koncerty

Svitavy - Kapela Black Mercury v sobotu na festivalu Hřebečský slunovrat nezahraje. Zpěvák Libor Šenkýř, který je fanouškům známý jako Leeba, skončil v nemocnici po napadení. To se odehrálo před Fabrikou v úterý kolem třetí hodiny ráno. Členové kapely to považují za tragickou událost.

15.6.2017

Zemřel Mistr Olbram Zoubek

Litomyšl – Smutná zpráva o úmrtí Olbrama Zoubka, jednoho z největších sochařů současnosti, dorazila dnes z Prahy.

AKTUALIZOVÁNO
14.5.2017

OBRAZEM: Národní soutěž a výstava amatérské fotografie

Svitavy - V sobotu dopoledne ve městě vyvrcholil už třicátý sedmý ročník Národní soutěže a výstavy amatérské fotografie.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT