Stalo se to na lavičce autobusového nádraží na náměstí, kam usedali od rána cestující. Místo již bylo ráno podle reportéra Deníku zcela vyčištěné, hrůzný čin připomínala jen plápolající svíčka poblíž místa vraždy.

„Projížděla jsem tudy včera večer, byly tady všechny složky Integrovaného záchranného systému, na náměstí stál vrtulník. Říkala jsem si, jestli tady nebylo nějaké neštěstí, což tomu odpovídalo,“ řekla Deníku Ludmila Komoňová s tím, že vraždu nečekala. Ze začátku jí situace podle jejích slov divná nepřipadla, protože pracuje ve zdravotnictví a na podobné zásahy je zvyklá.

Vraha z Jevíčka našla policie v Brně.
Brutální vražda v Jevíčku: Pachatele policisté dopadli u brněnské zoo

Obyvatelé Jevíčka se v 7 hodin a v 10 hodin podle tajemníka městského úřadu Pavla Sedláka z místního rozhlasu dozvěděli, že občanům nehrozí žádné nebezpečí a nejsou vyhlášena žádná omezení.

Přesto strach měla například paní Knollová, která bude, jak sdělila Deníku, pravidelně vše zamykat. Naopak vraha na svobodě se nebál pan Imrich. „Já bych mu jedině tak vyflákal všechny zuby, za to ,co udělal. Měla dítě, jak jsem četl na Facebooku, je to hrozné, co se děje,“ řekl.

Vražda v Jevíčku
Vražda v Jevíčku na náměstí. Mladá žena útok nepřežila, pachatel zadržen

Tajemník Sedlák je bývalý policista a brutalita činu ho v jinak klidném městečku vyhlášeném plicním sanatoriem překvapila. „Podobný čin už tu byl, ale ne v takové intenzitě,“ sdělil Sedlák.

Policie vyhlásila v souvislosti s vraždou pátrání po P. G. z okresu Blansko. Hledal ho také vrtulník. Policie rozšířila pátrání do Jihomoravského kraje. Ve středu, krátce po 16. hodině, přišla zásadní zpráva. Vraha policisté dopadli v Brně. "Pachatele jsme zadrželi u brněnské zoologické zahrady a bude předán pardubickým kriminalistům", sdělila Deníku policejní mluvčí Markéta Janovská.