Policie na Svitavsku i Blanensku pátrali od úterního večera po pachateli. "Pátrání po hledaném jsme z Pardubického kraje rozšířili i do kraje Jihomoravského. V terénu jsou stále desítky policistů nejen z našeho, ale i sousedního kraje," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Hledaný muž má krátce střižené vlasy na tři milimetry, plnovous a poraněnou ruku. "Pátrání po muži jsme zacílili do okolí Brněnské přehrady. Opět apelujeme, aby se ho lidé nesnažili zadržet a hned volali na linku 158," informovala policie po poledni na síti X. Policisté kontrolují auta v okolí přehrady a do akce nasadili i drony. Část policistů projede okolí Brněnské přehrady i na koních.

Vražda v Jevíčku
Vražda v Jevíčku na náměstí. Mladá žena útok nepřežila, pachatel zadržen

V Jevíčku zavládl strach po násilné vraždě mladé ženy přímo v centru města. Na sociálních sítích kolují fotografie pachatele, ale také místa, kde se aktuálně nachází policejní vrtulník.

Pachatele hledá vrtulník. Jeho polohu můžete sledovat online.Pachatele hledá vrtulník. Jeho polohu můžete sledovat online.Zdroj: adsbexchange.com

Na diskuzním fóru na Facebooku lidé píší, že mají strach, nechávají děti doma a neposílají je do školy. Vedení města však občany uklidňuje, že se nemusí obávat. “V souvislosti s násilným trestným činem, který se v Jevíčku odehrál v podvečer 4.6. dle vyjádření policie sdělujeme, že v Jevíčku v souvislosti s touto událostí nehrozí žádné nebezpečí a nejsou vyhlášena pro občany žádná omezení ani opatření,” napsalo město na sociální sítě.

Policie žádala veřejnost o spolupráci. “V souvislosti s činem bychom uvítali informace o pohybu tohoto muže, a to od úterních podvečerních hodin. Žádáme vás, volejte linku 158, nesnažte se ho zadržet," informovala policie.