Policisté z dopravního inspektorátu ve Svitavách si v neděli odpoledne posvítili na piráty silnic. A uspěli. "Krátce po půl druhé hodině zachytili na silnici I/43 vozidlo značky Mercedes, které po mokré vozovce uhánělo rychlostí 167 km/h, přitom v místě je povolena maximální rychlost 90 km/h. Po odečtení tolerance tak 37letý řidič překročil dovolenou rychlost o 71 km/h. Policisté proto využili svého oprávnění vyplývajícího z novely zákona a muži na místě zadrželi řidičský průkaz," uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

Ve správním řízení řidiči nyní hrozí pokuta až 25 tisíc korun a zákaz řízení až na 18 měsíců. Řidič měl na tachometru možná i přes 180 km/h, neboť tachometry "přeměřují", uvádějí až o 10 procent vyšší rychlost, než je skutečná.

Žena se topila ve Svitavském rybníce
VIDEO: Ve Svitavském rybníce se topila žena, zachránili ji strážníci

To ale nebyl jediný hříšník, kterého dopravní policisté za víkend řešili. V sobotu 10. února byla na celém území republiky dopravní akce, která byla zaměřená právě na dodržování rychlosti. Nicméně pozornosti policistů neunikly ani jiné přestupky, kterých se řidiči na silnicích dopustili. V celém Pardubickém kraji policisté během soboty zjistili 61 dopravních přestupků, za které udělili pokuty za více než 100 tisíc korun.

"Nejčastěji (41 případů) se jednalo právě o překročení nevyšší povolené rychlosti. U sedmi vozidel policisté zjistili nevyhovující technický stav. V jednom případě policisté zjistili, že je řidič pod vlivem alkoholu, v druhém případě byl řidič pod vlivem návykové látky," dodala Kopecká.

Mohlo by vás zaujmout: Masopustní olympiáda v Dolním Újezdu. Biatlonistům ani bobistům obleva nevadila

Zdroj: Deník/ Iveta Nádvorníková