“Ano, probíhalo prověřování pod dozorem státního zástupce a rasový podtext jsme neprokázali," sdělila Deníku policejní mluvčí Markéta Janovská.

Portál Romea.cz přinesl svědectví od údajně napadené ženy. “Jeli jsme z obchodu a projížděli jsme ulicí, kde bydlí moje teta, která zrovna nasedala s dětmi do auta. Zastavili jsme a chvilku jsme si povídali,” popsala žena situaci portálu.

U Krajského soudu v Hradci Králové pokračuje hlavní líčení v kauze brutální vraždy Pohodlí.
Kauza Pohodlí u soudu: soudce vyhodil opilého svědka. Vypovídala matka Pavla J.

“V tu chvíli přijel starší rozzuřený pán, že nemůže projet. Můj přítel popojel a uvolnil mu cestu, ale ten muž na nás ukazoval pěsti a začal nám vyhrožovat. Zastavil, vylezl z auta a křičel na nás: ‘Cikáni, vy černý opice, já vás zabiju’,” dodala svědkyně.

Situace se podle jejích slov rychle vystupňovala. Neznámý muž prý vytáhl ze svého auta nejdříve černou sekeru a mával s ní směrem k rodině. Následně měl vzít zbraň a namířil ji přímo na ženina partnera. “Nacvakl ji, jakoby ji nabil, ale štěstí bylo, že v ní zřejmě neměl náboje. Byli jsme v šoku,” popsala útok žena. Není však jasné o jakou zbraň šlo, jestli o opravdovou nebo plynovou případně vzduchovou.

Záhadná nehoda na silnici mezi Litomyšlí a Poličkou
Policie našla řidiče, který utekl od auta bez espézetek. Je to cizinec

“Rasový podtext jsme neprokázali, nicméně 6. 5. 2024 bylo 78letému muži sděleno podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování ve druhém odstavci, tzn. se zbraní, neboť při incidentu měl obviněný manipulovat s krátkou vzduchovou zbraní,” řekla policejní mluvčí Janovská.

Napadená žena prý kritizuje, že útočník byl policií po vyslechnutí propuštěn. “Tento člověk je nebezpečný pro okolí. Policie nám nabídla ochranu, ale museli bychom prý odevzdat mobilní telefony a nevycházet z domu. Obávám se o svou bezpečnost i bezpečí svého dítěte,” svěřila se žena portálu Romea.cz.

Krajské dotace pomáhají sociálním službám a neziskovkám. Jejich den oslaví v Litomyšli
Krajské dotace pomáhají sociálním službám a neziskovkám. Potkají se v Litomyšli

Rodině nabídl pomoc člen Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Marián Dancso, který celou věc konzultoval s Lucií Fukovou, zmocněnkyní vlády pro záležitosti romské menšiny. “Ihned po zveřejnění jsem dotčenou rodinu kontaktoval, stejně tak si ověřil u policie, zda podnikla kroky k vyšetřování. Vše jsem konzultoval s Lucií Fukovou. Poslední informace je taková, že na případ dohlíží státní zástupce a zajišťují se důkazy. Rodině jsem nabídl, že se na mě může kdykoli obrátit, a jsme ve spojení,” uvedl pro zpravodajský server Romea.cz Marián Dancso.

Mohlo by vás zajímat: Soud s vrahy z Pohodlí pokračuje. Rozsudek v brutální kauze padne tento týden

Zdroj: Iveta Nádvorníková