Svitavští strážníci přijali minulý týden telefonické oznámení, že na ubytovně na ulici Vítězná dochází k narušování občanského soužití. Prý se zde nachází se zde podnapilý muž a napadá rodiče.

"Strážníci po příjezdu na místo byli přítomnými osobami nasměřováni do pokoje, kde se má uvedený muž nacházet. Na pokoji strážníci zjistili manželský pár a jejich dospělého syna. Oba muži byli zjevně zranění v obličeji. Mladší měl jemné oděrky, naopak starší muž měl krvácivé zranění na několika místech na hlavě a krku. Žena uvedla, že syn se s otcem popral. Jako hlavního útočníka označila svého syna," uvedli strážníci ve své svodce.

Zranění staršího muže vykazovalo podle městských policistů známky řezného poranění, což následně mladší syn potvrdil a podle strážníků uvedl, že měl při útoku na otce v ruce nůž, kterým ho pořezal.

"Vzhledem k povaze zranění byla na místo přivolána RZS a následně i hlídka PČR z důvodu podezření na spáchání trestného činu. Zdravotníci si na místě převzali muže k ošetření a hlídka PČR mladšího muže zajistila a věc si převzala k dalšímu šetření," uzavřeli své hlášení strážnici.

Mohlo by vás zaujmout: Posun v děsivé kauze. Vrahům z Pohodlí u Litomyšle hrozí až dvacet let ve vězení

Dům v Pohodlí u Litomyšle, kde dva muži utýrali k smrti mladíka z Břeclavska. | Video: Deník/ Iveta Nádvoníková