Čtenáři Deníku, v zimním období se v Pardubickém kraji rozjíždí hokejová Tip liga. Jedná se o obdobu vámi oblíbené tipovací soutěže na fotbalová utkání.
Nejlepší hráč celkového pořadí se může těšit na podepsaný dres útočníka Aleše Hemského, který v době výluky v zámořské NHL nastupuje za extraligový tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Výherce a další nejúspěšnější hráči obdrží zajímavé ceny od pivovaru Tambor a firmy Elektro Berry. Partneři soutěže odmění také vítěze jednotlivých kol.

Hokejová Tip liga začíná úvodním kolem o víkendu 15. a 16. prosince 2012. První kupon bude na stránkách Deníku v pondělí 10. prosince.

Absolutního vítěze budeme znát po 10. kole, jež je na programu o víkendu 23. a 24. února 2013. Kompletní konečné pořadí s výherci bude zveřejněno ve středu 27. února 2013.

Oproti fotbalové Tip lize změna spočívá v tom, že hráči soutěží o prvenství v rámci celého kraje, nikoli okresu. Soutěžní kupon bude jednotný pro celý Pardubický kraj.

Jak tipovat

1. Pomocí hlasovacího tiketu, který najdete na stránkách Deníku a doručíte na adresu: Svitavský deník, náměstí Míru 28, 568 02 Svitavy, nebo do sběrných schránek Tip ligy Deníku. Obálku se soutěžním kuponem označte zřetelně slovy „Tip liga".

2. Na internetu. Tipujte pouze na webových stránkách www.pardubicky.denik.cz (tipuje se až od druhého kola).

První hlasování pouze na kuponu! Jestliže hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a dále vyplní své číselné heslo a ostatní údaje – jméno, příjmení, adresu, telefon, e-mailovou adresu a odpoví na dva dotazy: zda je, nebo se chce stát předplatitelem Deníku.

Upozorňujeme soutěžící, že při nevyplnění všech výše potřebných údajů nebude kupon zařazen do soutěže!

Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci čtyř číslic od 0 do 9, například 0123. Startovní číslo hráči přiděluje hráči při jeho vstupu do soutěže redakce Deníku.

Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč startovní číslo, které poté sám vpisuje do kuponu nebo je uvádí při hlasování na internetu.

Každý hráč může tipovat v jednom kole jenom jednou a pod jedním startovním číslem.

Výjimka nastane po druhém kole (22. a 23. prosince), kdy pořadí z důvodů vánočních svátků vyjde v Deníku v pátek 28. prosince. O následujícím víkendu (29. a 30. prosince) bude mít Tip liga přestávku a pokračovat bude třetím kolem v týdnu po Novém roce.

Bodování

Kupon obsahuje 10 hokejových zápasů, které se hrají v pátek a o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době – 60 minut (1 = vítězství domácích, 0 = remíza, 2 = vítězství hostů), tedy bez prodloužení.

Dvojtipy jsou nepřípustné a každý nevyplněný tip na zápas znamená dva minusové body.

Hráč rovněž vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola a pořadí při rovnosti bodů. Zde soutěžící uvede celkový počet branek v uvedených deseti zápasech.

Za každý správný tip soutěžící získává dva body, za chybný jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum -10 bodů. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů či s nejlepší Supertrefou.

Uzávěrka kola

Uzávěrka pro vhození kuponů do sběrných schránek nebo tipování na internetu je každý čtvrtek v 17 hodin. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující datum poštovního razítka.