Moravská Třebová – Žďár 5:6 (SN)

Úvodní část naznačila, že se bude opakovat historie z prvního zápasu – hosté šli do vedení Plevou, přesilovku pět na tři využil zblízka Ptáček a na 3:0 zvyšoval po sólu Mühlfait. Domácí také zahrozili (Syrůček, Lakomý, Řehulka), ale jejich chvíle přišly později, a to v polovině druhé části. Nejprve se po nenápadné akci ujal Husárkův bekhend, aby na rozdíl jediné branky snížil Koláček hlídkující před Novákem – 3:2.

Poslední třetinu zahájil Slovan skvěle, Kutmon od modré vyrovnal. Za tři minuty po akci Husárka s Moravcem otočil stav Lakomý a stadion byl na nohou – 4:3! Diváky následně zchladil Plachý, ale v 51. minutě je znovu rozvášnil Husárek střelou nad Novákovu lapačku.

Jenže hosté pak dostali výhodu dvojité přesilovky, tu Slovan ubránil, ale v té klasické inkasoval z hole Sobotky. V prodloužení nepřinesly rozuzlení ani přesilovky čtyři na tři na obou stranách a na nájezdy byl šťastnější Žďár (1:3). Domácím i tak patří uznání.

Branky: 29. a 51. Husárek, 36. Koláček, 41. Kutmon, 45. Lakomý – 3. Pleva, 15. Ptáček, 17. Mühlfait, 50. Plachý, 58. R. Sobotka, nájezd Plachý.

HC Slovan: Bureš – Kutmon, Havlíček, Hanák, Parolek, Klíč, Syrůček – Řehulka, Kobza, Péč, Lakomý, Moravec, Husárek, Konopčík, König, Kučera.

HC Žďár: Novák – Koželuh, Doležal, Pleva, R. Sobotka, Říčan, Hrnčíř – Ptáček, M. Sobotka, Plachý, Mühlfait, Dítě, Vránek, Plch, Zadina, Šulc.

Miroslav Venkrbec, trenér: Žďár si postup zasloužil více jak my, byl hokejovější doma i tady. Já za sebe vzdávám hold našemu týmu, protože prohrát venku 3:9, doma první třetinu 0:3 a vrátit se zpátky do utkání, to je obdivuhodné. Koncovku duelu jsme nezvládli kvůli naší nedisciplinovanosti, v loterii nájezdů pak byli hosté lepší. Soupeři gratuluji, my se porveme o třetí místo.

Litomyšl – Světlá n. S. 1:7

Pouze dvacet minut se zdálo, že domácí zkomplikují vítězi základní části cestu do finále. Poté se projevila kvalita hostů (Mečiar, Žák, P. Včela, Krajíček), která se ruku v ruce s tradiční domácí nekázní postarala o jednoznačné skóre. Zápas se hrál od začátku v ostrém tempu, šance se rodily na obou stranách – Matys nedotáhl sólový únik, ani přesilovka hostů dirigovaná Mečiarem efekt přes značný tlak nepřinesla.

V 17. minutě hráli domácí půl minuty proti třem, Šedivý našel ideální přihrávkou napříč útočným pásmem Pilného a ten stačil zamířit pod horní tyčku – 1:0. Naděje tu tedy byla, tím spíše, že hned v úvodu druhé třetiny skončil průnik Musila střelou do tyče. Běžela 23. minuta, kdy litomyšlští zadáci neuhlídali akci elitní hostující řady, na jejímž konci byl Mečiar a bylo srovnáno.

Následovaly zbytečné fauly domácích, dvojnásobné oslabení, zásahy P. Včely a Žáka, k nimž první jmenovaný přidal v polovině utkání čtvrtý gól a bylo jasno. Poslední šance Litomyšle zhasla v přesilovce pět na tři, v ní místo náporu potvrdil Čech pověst nedisciplinovaného hráče (5 + OK) a hosté již taktovku z ruky nepustili. Domácím nelze vyčíst absenci snahy, ale soupeř byl lepší a dál jde zaslouženě.

Branky: 17. Pilný – 25. a 30. P. Včela, 26. a 43. Žák, 23. Mečiar, 40. Krajíček, 52. Šudoma.

HC Litomyšl: Pavlíček (30. Portlík) – Pilný, Kosejk, Čejka, Drbal, Matys, Matalík – Joudal, Pešina, Čech, Šedivý, Dospěl, Musil, Pavlák, Lustyk, Šauer, Bačík.

SB Světlá: Koubský – S. Mečiar, O. Včela, Heřmánek, Vomela, Kůrka, T. Mečiar – P. Včela, Krajíček, Žák, Špatenka, Ruml, Dolinský, Komůrka, Neuwirth, Šudoma, Kubát.

Petr Pešina, trenér: Je to stále stejný problém a jmenuje se herní disciplína. Rozhodla přesilovka soupeře pět na tři na začátku druhé třetiny a dvě branky v naší síti. Pokud se v tomto nezlepšíme, bude mít Slovan jednoduchou cestu ke třetímu místu v soutěži.