Česká Třebová – Moravská Třebová 11:3

Branky: 3. Fúzik (Jindřich), 5. Vlček (Zadina, Hemský), 13. Fousek (Pelán), 14. Pelán (Fischer, Fúzik), 19. Fischer (Lesák, Fúzik), 33. Jindřich (Lesák, Fúzik), 34. Jindřich (Fúzik, Škvor), 37. Zítka (Řehák, Váně), 38. Fischer (Fúzik, Jindřich), 43. Fúzik (Váně), 45. Schejbal (Váně) – 17. Čikl (Aulehla), 40. Faltus (Aulehla), 47. Kučera (Schneider, Mička). Rozhodčí: Kolář – Škorpil, Gregar. Vyloučení: 4:3, navíc Vlček, Jindřich – Rajnoha 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 698. Třetiny: 5:1, 4:1, 2:1. Stav série: 1:1

Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Poskočil, Fink, Řehák, Lesák, Váně – Hemský, Vlček, Zadina, Fischer, Jindřich, Fúzik, Zítka, Pelán, Schejbal, Fousek, Markl. Moravská Třebová: Vlach (14. Gottwald) – Rajnoha, Rosendorf, Kvapil, Pokorný, Kutmon – Čikl, Aulehla, Faltus, Muselík, Prokop, Radimecký, Mička, Schneider, Kučera, Fikr.

Zápas čiré hrůzy prožili hokejisté Slovanu. Druhé semifinále se pro ně proměnilo v noční můru a jejich vysvobozením bylo, když siréna odhoukala konec utrpení.

Všechno začalo ve 3. minutě, kdy svoje představení zahájil přesnou střelou Fúzik. Tento útočník nakonec v zápase posbíral sedm kanadských bodů!

Slovanu vstup do utkání totálně utekl a vývoj se velmi záhy vymkl zpod jeho kontroly.

Možná to mohlo vypadat jinak, kdyby Aulehla mířil ve své šanci lépe než do tyče. Takto si rozjetí Kohouti dělali, co chtěli, a ve 14. minutě vyhnal Pelán v přesilovce Vlacha z branky.

Náhradníka Gottwalda přivítal ještě v první části Fischer a to zvyšoval skóre na 5:1, když mezitím se prosadil na opačné straně Čikl, ale to byla pro hostující fanoušky slabá náplast.

Tím spíše, že ani druhá část na jednoznačném poměru sil nezměnila nic. Gottwald dlouho bránil další pohromě, jenže po polovině hrací doby ho zasypala další gólová záplava.

Během jediné minuty ho dvakrát překonal Jindřich, pár sekund dělilo i zásahy Zítky s Fischerem a kdyby to pravidla hokeje dovolovala, musel by hostující trenér naházet na plochu všechny ručníky, které by měl po ruce.

Kosmetická korekce z Faltusovy hokejky s katastrofálním vývojem moc udělat nemohla.

A to na Slovanisty čekala ještě poslední část tohoto martýria. To jim řádně „osladil" nejlepší muž na ledě Fúzik, který ve 43. minutě zavěsil jubilejní desátou trefu a je zbytečné popisovat, jaký ohlas to vzbudilo v řadách domácích příznivců.

Podruhé v sezoně dostala Moravská Třebová na stadionu Na Skalce dvoucifernou „nálož".

Že z toho bude nakonec „jedenáctka", o to se postaral svojí přesně mířenou ránou Schejbal. Ve zbytku utkání už byli Kohouti k soupeři milosrdní a dovolili mu poslední úpravu výsledku po Kučerově brejku.

„Těžko se k tomuto utkání vyjadřovat, protože sám nemám slov. Nic hrozného se nestalo, je to 1:1 na zápasy a v neděli jedeme nanovo," hází krutý debakl za hlavu trenér Igor Čikl.

Litomyšl – Světlá nad Sázavou 2:0

Branky: 36. Vomočil, 60. Pilavka. Rozhodčí: Prchal – Plch, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 496. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0. Stav série: 1:1.

Litomyšl: Misiorz – Š. Švec, Lustyk, Ondráček, Fajfr, Skalník – Pilavka, Vomočil, Jankovský, Budina, Skoumal, Šeda, Zavřel, M. Švec, Dvořák, Hynek, Sokol. Světlá nad Sázavou: Koubský – Šíma, Svoboda, Špatenka, Kubát – Jak. Doležal, Křišťan, P. Včela, Jar. Doležal, Kopecký, Šudoma, Dušátko, Štros, Žák, Blažek, Dolinský.

Do druhého semifinále vstoupili aktivněji Světelští a domácí měli chvílemi dost co dělat, aby se dostali ke kotouči. Postupně hru vyrovnali a sami také zahrozili, celkově však byla úvodní třetina spíše jen předzvěstí dramatu.

To začalo hned po zahájení prostřední části, když hosté po první akci zvedali ruce na hlavu, neboť puk poskakoval kdesi okolo brankové čáry. Ke štěstí domácích nikdo z rozhodčích nebyl v pozici, aby to mohl posoudit.

Ve 25. minutě byl v sólové akci zahákován Zavřel a pískalo se trestné střílení, při jehož exekuci litomyšlský útočník nevídaně selhal. Puk mu zůstal pod holí hned na červené čáře a vrátit se pro něj zkrátka nemohl…

„Marek je jedním z těch hráčů, kteří náš tým táhnou. Teď je sám na sebe naštvaný, ale věřím, že to zvládne a ten gól dá ve Světlé," nezlobil se na svého svěřence trenér Stanislav Mečiar.

I on sledoval, jak postupně narůstala herní převaha hostů, kteří se chvílemi starali ve svém útočném pásmu o pořádný rozruch. „Světlá nás ve druhé třetině hodně zatlačila a byl jsem hodně rád, že to mančaft zvládl a udržel," uvedl trenér.

Z náporu soupeře se ve 36. minutě vymanil Vomočil, ujel po levém křídle a jelikož byl sám, neměl jinou volbu než to zkusit. A byla to ta nejlepší volba. Koubského lapačka máchla naprázdno a Litomyšl vedla – 1:0.

„Vedoucí gól byl velmi důležitý, od té chvíle jsme šli za vítězstvím," poznamenal Mečiar.

Třetí část přinesla podle očekávání velkou snahu Světlé o vyrovnání, které domácí čelili obětavostí, bezchybným výkonem gólmana Misiorze a důraznou, ale nikoli nečistou hrou.

„Přesilovka Světlá je smrtící, znám její hráče a vím, co dovedou. Tentokrát jsme se ale vyvarovali zbytečných vyloučení," pochvaloval si litomyšlský lodivod pouhé tři menší tresty.

I po tom posledním v 52. minutě domácí oslabení perfektně ubránili a čas běžel. Světlá se sice hrnula dopředu, ale narážela na zformovanou defenzivu a pokud ji už nějak obešla, tak byl na místě jistý Misiorz.

Minutu před koncem hosté odvolali gólmana a oblehli litomyšlskou svatyni v šesti, ta ale odolala. Navíc Pilavka získal puk a dovezl ho přes celé hřiště do prázdné branky. Bylo hotovo!

„Po tomhle zápase jsme více nahoře. Řekl bych, že soupeř z nás má trošičku strach a můžeme vyhrát také venku," je optimistický Stanislav Mečiar.

TŘETÍ DÍL V NEDĚLI Za smírného stavu budou obě semifinálové série pokračovat 14. února tradičně od 17 hodin. Třetí vydání třebovského derby se vrátí do Rehau arény a Litomyšlští se pokusí ve Světlé nad Sázavou odehrát podobně vyrovnaný a dramatický duel jako v uplynulém týdnu.