Při pohledu do tabulky je však favoritem Vrchlabí, jež je ve skupině Západ na třetí pozici s osmnácti body. Hradec je až pátý, na svého soupeře ztrácí pět bodů.

„Vrchlabí na poslední chvíli poskládalo velmi dobrý tým, v brance má výtečného Faltu. Na hráčích je vidět, že chtějí něco dokázat,“ složil poklonu nováčkovi soutěže hradecký trenér Pavel Pazourek, který právě více zaujetí do hry u svého souboru postrádá.

Důkazem byl i pondělní zápas s Kadaní, jenž Hradci nevyšel podle představ. „Pokud nedáme do zápasu sto procent a maximum obětavosti, tak máme potíže. Přesvědčili jsme se, že v soutěži není slabých soupeřů. Když zapneme naplno, hra vypadá úplně jinak,“ říká hradecký lodivod, jenžmá problémy se sestavou.

Pravděpodobně nebude moci využít hráče z Pardubic. Radost mu naopak dělá návrat Romana Vondráčka, který překvapivě rychle vyléčil bolavé rameno. „Příležitost dostane junior Šimoníček, určitě budeme hrát na čtyři formace. Náš cíl? Chceme bodovat,“ přeje si Pavel Pazourek.

Jenomže to má v plánu i východočeský sok. „Do derby jdeme s tím, že jsme teď doma dvakrát prohráli, a tak kvůli lidem i sobě prohrát potřetí nechceme,“ prohlásil kouč Vrchlabí Vladimír Jeřábek.

„Musíme si hlavně pohlídat úvod, abychom brzy nedostali gól, což se nám právě v zápasech s Mladou Boleslaví a Chomutovem nepodařilo,“ plánuje strategii trenér nováčka. „Potom budeme hrát dál svoji hru,“ spoléhá Jeřábek na bojovného ducha svého týmu, dobrou hru v obraně a zkušeného gólmana Faltu. „Pavel nás špičkově podržel v Mostě, když chytil i trestné střílení,“ vrátil se k pondělnímu zápasu na severu Čech, odkud si horalové přivezli výhru po samostatných nájezdech.

„Každé body před dalším zápasem povzbudí,“ uvedl Jeřábek, jemuž se do sestavy vrací po odpykaném trestu Přeučil. Postrádat naopak bude nemocného Rapače, osud možných posil z Liberce se řešil včera večer po extraligovém utkání.