Osík šel do odvetného duelu po porážce v úvodním měření sil s jasným úkolem – vyhrát a vynutit si prodloužení, případně nájezdy. A povedlo se mu to.

Hrál se velmi dobrý hokej ve výborné divácké kulise a Osík si hned v první třetině vybudoval dvoubrankový náskok, což bylo pro další vývoj rozhodující. Za stavu 1:1 na utkání se tedy pokračovalo do prodloužení, ve kterém měl Osík navrch, ale střelecky se jeho hráči prosadit nedokázali.

Ke slovu tedy přišla nájezdová loterie. V ní se trefil pouze Novák z Javorníka a poslal svůj celek do finále. Na Osík zbývá střetnutí o třetí místo.

Ve druhém semifinále se HC 2006 pokoušel odvrátit pohromu v souboji s Tygry. Prohrál s nimi už první zápas a také odveta prokázala, že nejlepší tým dlouhodobé části městské ligy si se soupeřem neví rady.

Jeho tradičně úderná ofenzivní eskadra se zmohla na jediný přesný zásah a to nemohlo samozřejmě na obrat ve vývoji série stačit. Tygr závěr duelu zvládl bez chyb a se stal finálovým rivalem Javorníka.

MHL Litomyšl – semifinále – 2. zápasy: HPS Osík – Javorník 4:1 (branky: Ait Amer Meziane 2, Šnajdr, Šauer – J. Růžek). Stav série 1:1. Prodloužení: 0:0. Samostatné nájezdy: 0:1 (rozhodující nájezd Novák). Postup: Javorník.

Tygr Team – HC 2006 3:1 (Kotlár, Vomočil, Novotný – Pešina). Stav série: 2:0. Postup: Tygr Team.

Další program – finále: Javorník – Tygr Team (1. utkání sobota 9. března 18:00, 2. utkání sobota 16. března 18:00). O 3. místo: HC 2006 – HPS Osík (1. utkání sobota 9. března 16:00, 2. utkání sobota 16. března 16:00).