Předvánoční brankostroj nabídli hokejisté Spartaku a choceňského béčka v dalším utkání krajské soutěže. Bod navíc si odvezli hosté.

Polička – Choceň B 6:7 (SN)

Domácí ukázali, jak utkání rozhodně nezačít – ve 2. minutě inkasovali při vlastní přesilovce. Stav se jim podařilo brzy otočit zásluhou dvou gólů aktivitou hýřícího Vašátka, jenže dobře bruslící hosté jim nedovolili vytvořit si větší náskok a v 11. minutě dávali na 2:2. To se v zápase opakovalo ještě několikrát. Ani vedení 3:2 nemělo dlouhého trvání, pod vyrovnání se podepsal nejen střelec Šedivý, ale svojí chybou i gólman Šauer.

Druhá část se Poličce nepovedla. Sice opět vedla po střele Havlíčka, ale o náskok hned přišla. Hrála v křeči, vymýšlela složitá řešení místo jednoduchosti a vršila hrubé chyby.

Ve třetí třetině byla slyšet už obehraná písnička. Domácí získali vedení na svojí stranu (5:4), ztratili ho za pár sekund, dali na 6:5, ale hosté dokázali zase dotáhnout. V závěru základního času i v prodloužení byl Spartak aktivnější, ovšem obětavě hrající soupeř mu vítězný zásah nedovolil. Tudíž přišly ke slovu nájezdy a ty domácím tentokrát nevyšly. Trefil se jenom Vašátko a to bylo málo, rozhodl Šedivý.

„Získali jsme bod, ale nemohu být spokojen. Doplatili jsme na spoustu hrubých chyb v obraně. Celá naše defenzivní činnost byla velice špatná. Na každý gól jsme se nadřeli, ale vzápětí umožnili soupeři nepochopitelně lacino vyrovnat. Toho se naši beci musejí vyvarovat. Zbytečně si hrajeme s pukem, z toho vyplynou ztráty a už se to na nás hrne,“ míní trenér Miloš Grubhoffer.

Fakta – branky: Vašátko 3, Havlíček 2, Švejda – Šedivý 3 (+ rozh. nájezd), Ropek, Smutek, Jetmar. Rozhodčí: Rulíček – Brýdl, Říha. Vyloučení: 6:3, navíc V. Vápeník 10 minut OT – hosté 1 x 5 + OK. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 360. Třetiny: 3:3, 1:1, 2:2 – 0:0, 0:1.

HC Polička: Šauer – Drobný, Husák, Mach, Češka, Veselý, Nespěšný – Boháček, D. Vápeník, V. Vápeník, Musil, Boháč, Havlíček, Švejda, Vašátko, Radiměřský, Šedý.