Byť to byl „jen" duel zklamaných vyřazených semifinalistů krajské ligy, shromáždilo se v hledišti stadionu více než šest a půl stovky diváků. A k vidění byl nesporně zajímavý hokej.

Litomyšl – Česká Třebová 2:6

Branky: 31. Pilavka (Vomočil), 47. Š. Švec (Jankovský, Pilavka) – 5. Škvor (Vlček, Hemský), 20. Zítka (Fischer, Jindřich), 25. Hemský (Škvor, Vlček), 33. Fúzik (Jindřich), 55. Hemský (Vlček), 56. Schejbal. Rozhodčí: Barek – Padevět, Holeček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 665. Třetiny: 0:2, 1:2, 1:2. Stav série: 0:1.

Litomyšl: Misiorz (56. Zahálka) – Ondráček, Lustyk, Krutina, Š. Švec, Skalník – Šeda, Skoumal, Budina, Jankovský, Pilavka, Vomočil, Zavřel, M. Švec, Dvořák, Sokol, Hynek. Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Poskočil, Lesák, Řehák, Zítka, Fink, Váně – Hemský, Vlček, Zadina, Fischer, Jindřich, Fúzik, Schejbal, Pelán, Fousek, Markl.

Nutno říci, že to byli Kohouti, kteří většinou tahali za delší konec pomyslného provazu.

Však také hned v 5. minutě procedil puk za Misiorze Škvor. Jen svému brankáři museli navíc domácí poděkovat, že špatný vstup do zápasu nezanechal na skóre ještě výraznější stopy.

Takto se po deseti minutách oklepali a začalo se více blýskat i na opačné straně kluziště. Leč závěr třetiny byl stejně nepovedený jako úvod, do palebné pozice si najel Zítka a bylo to 0:2.

Třetí zásah přidal ve 25. minutě z ostrého úhlu Hemský a s Litomyšlí to vypadalo tuze zle.

Mírný optimismus vnesl do řad domácích příznivců v polovině utkání Pilavka po Vomočilově přihrávce zpoza branky.

Ne, že by litomyšlští hráči neměli další příležitosti, jak vývoj zdramatizovat. Nebyli však schopni s nimi naložit tak, aby to pro ně mělo kýženého efektu.

Tudíž se naopak dočkali situace „nedáš – dostaneš" v exkluzivním balení. To nejdříve puk poskakoval před Nimmerrichterem v brankovišti, ale domácí ho nedokázali na několik pokusů doklepnout. Chopil se ho tedy Jindřich, protáhl se do útočného pásma a předložil jej do gólové pozice Fúzikovi – 1:4.

Poslední naděje svitla Litomyšlským po proměněné přesilovce ve 45. minutě, o což se postaral Š. Švec.

Pokračovali v náporu, ale v zakončení jim to zkrátka nešlo a všechny jejich možnosti do konce zápasu dopadly stejně, tedy zklamaným vydechnutím jejich příznivců.

Zato Kohouti se vyžívali v rychlých kontrech a ty sehráli bravurně. Jeden z nich zužitkoval pěknou střelou Hemský, chvilku nato se prosadil Schejbal a o výsledku tak bylo jasno.

Aby mohla Litomyšl ještě dosáhnout na třetí místo, musí v odvetě v České Třebové (6. března) vyhrát v základní hrací době a vynutit si prodloužení případně samostatné nájezdy.

Rezerva se přiblížila k oblastnímu primátu

V prvním finále oblastní hokejové ligy uspěli hráči HC Litomyšl B. Na stadionu v Chocni sice nedobře začali a s HC Voděrady brzy prohrávali 0:2, ale postupem času se prosadili svojí herní kvalitou a obrátili skóre na 4:2 (branky: Pešina 3, Nepraš). To je pro odvetu, která je na programu v neděli 6. března od 17 hodin v Litomyšli, velice slibný výsledek, protože domácí si k zisku titulu budou moci dovolit i porážku o jednu branku.

V prvním utkání o konečnou třetí příčku v oblastní lize podlehla Moravská Třebová B v Rehau aréně Chocni B po boji 3:4 (Radimecký 2, Novák).