Strhující klání sledovali fanoušci v Rehau aréně, kde třebovský Slovan půl minuty před závěrem odvrátil porážku a po zvládnutých nájezdech bral dva body. Litomyšl pokračovala v sérii úspěšných výsledků na kluzištích soupeřů, poličský Spartak jednoznačně prohrál ve Světlé nad Sázavou.

HC Slovan Moravská Třebová – HC Spartak Choceň 8:7 SN (2:3, 3:2, 2:2 – 0:0, 1:0)

Branky: 6. Čikl (Maška), 14. Kobza (Muselík, Kutmon), 21. Prokop, 24. Prokop (Faltus), 33. Faltus (Aulehla), 55. Rosendorf (Čikl), 60. Rajnoha (Černý), rozhodující nájezd Duba – 4. P. Prachař (T. Prachař), 12. Křečan (Mäki, Novák), 14. Šejba (Křečan), 32. Král (Šejba), 39. T. Prachař (P. Prachař), 49. T. Prachař (Šejba), 57. L. Pilař. Rozhodčí: Kratochvíl – Plch, Schaffer. Vyloučení: 6:8, navíc Kvapil 5 min. + OK, Muselík 10 min. OT – P. Prachař 10 min. OT, Král 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 370.

Oba soupeři zvolili ofenzivní styl, z čehož měli radost diváci, ale už méně gólmani. Však také domácí Turek opustil svoji klec po necelých čtrnácti minutách a hostující Zelený přenechal místo náhradníkovi zkraje prostřední části. Do závěrečné třetiny se šlo za stavu 5:5 a náramné drama vrcholilo. Hosté se dostali do vedení T. Prachařem v přesilovce pět na tři, ale Rosendorf srovnal, když ještě předtím neproměnil Čikl trestné střílení. V čase 56:05 přiblížil Choceň k výhře L. Pilař, ale domácí se nevzdali, nabídnutou přesilovku vylepšili odvoláním gólmana a Duba rozjásal půl minuty před sirénou Rehau arénu – 7:7. Prodloužení nerozhodlo, v nájezdech se trefil jediný Duba a Slovan tak z málem ztraceného klání vydoloval dva body. „Adrenalinový" duel se musel fanouškům rozhodně líbit, ani chvíli se při něm nemohli nudit.

Moravská Třebová: Turek (Buchta) – Rajnoha, Havlík, Kutmon, Kršňák, Kvapil, Rosendorf – Černý, Čikl, Duba, Aulehla, Prokop, Faltus, Muselík, Kobza, Maška.

HC Chotěboř – HC Litomyšl 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)

Branky: 8. L. Dvořák (Vácha), 37. Kraučuk, 57. Svoboda (L. Dvořák) – 17. Šeda, 23. Starý (Šeda, Skoumal), 24. Pilavka (O. Dvořák), 27. Zavřel (O. Dvořák), 29. Ondráček (Zavřel, Jankovský), 47. Budina (Pilavka, Jankovský). Rozhodčí: Doležal – Souček, Honza. Vyloučení: 1:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 350.

Hosté nevstoupili do zápasu úplně podle představ a od 7. minuty prohrávali. Postupně se však dostali do tempa a zlepšenou hru korunoval vyrovnáním na 1:1 Šeda po vyjetí zpoza branky. Klíčovou se ukázala být pasáž mezi 23. a 29. minutou, v níž Litomyšlští soupeře „přejeli" a nasypali mu čtyři góly. Skóre 1:5 zapůsobilo na domácí jako studená sprcha a i když se snažili vrátit se zpět do zápasu, naráželi jen na připraveného Kalouska. Teprve Kraučuk našel na hostujícího gólmana recept a snížil na 2:5, jenže blíže se už Chotěboř nedostala. Naopak ve 47. minutě se prosadil Budina a od tohoto momentu bylo definitivně jasné, že cenné tři body zamíří do Litomyšle. Domácí výsledek pak už jen upravili.

Litomyšl: Kalousek (Zahálka) – Starý, Ondráček, Skalník, Lustyk, Krutina – Zavřel, O. Dvořák, Pilavka, Šeda, Jankovský, Skoumal, Budina, Š. Švec, M. Švec, Vomočil, Uhlíř.

HC Světlá nad Sázavou – HC Spartak Polička 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Branky: 5. Blažek (Žák), 11. Dolinský (Šíma, Blažek), 27. Doležal (Dolinský), 33. Žák (Křišťan, Šíma), 37. Blažek (Křišťan, Žák), 40. Křišťan (P. Včela, O. Včela), 45. P. Včela (Žák) – 3. L. Boháček (J. Boháček). Rozhodčí: Rulíček – Kleprlík, Pecina. Vyloučení: 10:9, navíc O. Včela (SV) 10 min. OT + OK. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 206.

Obhájce titulu prohrál šestkrát v řadě a bylo zřejmé, že si na někom brzy zchladí žáhu. A byla to Polička, která přijela k Sázavě v nekompletním složení, naopak soupeři se zrovna na tento duel vyprázdnila marodka. Spartak se sice ve 3. minutě ujal vedení, ale v dalším průběhu tahal zjevně za kratší konec, a to hlavně po fyzické stránce. Světlá postupně navyšovala náskok a zaslouženě vyhrála.

Polička: Opršal (Vašátko) – Vítek, Musil, Štěrba, Dvořák – Szilva, Krajíček, Šedý, J. Boháček, L. Boháček, Šedý, Pazourek, Bednář, Jindra.

Hlinsko – Chrudim 2:7 ( (1:1, 1:2, 0:4). Branky: Pazdera 2 – Plch 2 (1 z TS), Dobiáš 2, Polák, Kišš, Cvrček. Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Gregar. Vyloučení: 10:6, navíc Pazdera 10 min. OT. Využití: 2:2. Diváci: 250.

Česká Třebová – Ledeč nad Sázavou 7:0 (1:0, 5:0, 1:0). Branky: Jindřich 2, Fúzik 2, Pelán 2, Hemský. Rozhodčí: Kolář – Říha, Vepřovský. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 443.

1. HC Kohouti Česká Třebová (24), 2. HC Chrudim (23), 3. HC Slovan Moravská Třebová (21), 4. HC Litomyšl (18), 5. HC Hlinsko (18), 6. HC Chotěboř (15), 7. HC Spartak Choceň (12), 8. HC Světlá nad Sázavou (12), 9. HC Spartak Polička (4), 10. HC Ledeč nad Sázavou (3).

Příští program:

11. kolo, středa 11. listopadu, 18.30: Česká Třebová – Chotěboř, Ledeč nad Sázavou – Moravská Třebová, Choceň – Hlinsko, Chrudim – Světlá nad Sázavou. Čtvrtek 12. listopadu, 18.30: Polička – Litomyšl.