Také další „mečbol“ zůstal neproměněn. Hokejisté Slovanu propásli druhou příležitost zajistit si vysněný primát v krajské lize. Jejich katem byl Hemský, jenž v čase 64:19 skóroval v prodloužení.

Z vedení 2:0 na zápasy je rázem rovnovážný stav série 2:2. Co to znamená? Nic více a nic méně, než že v neděli 25. března se oba rivalové proti sobě postaví ještě jednou a tentokrát už nebude kam uhnout. Oprava neexistuje, vítěz bude brát vše.

Vpravdě zajímavý a stylový závěr této hokejové sezony…

Hemského zásahu předcházel krásný zápas v elektrizující kulise vytvořené v Rehau aréně více než dvanácti stovkami fanoušků.

Obrovské nasazení všech hráčů na obou stranách kluziště, maximální obětavost, hra ve vysokém tempu, na poměry v krajské lize až nevídaném, vynikající výkony gólmanů, ale i fér hokej bez záludností, to byl kolorit duelu, na který jeho aktéři jen tak nezapomenou.

NEPADALO JIM TO TAM

První třetina jasně patřila domácím, byli rychlejší, důraznější, přesnější v kombinaci, dostávali se do šancí, jenže současně rozchytali gólmana Sajdla a to se jim později vymstilo. Jak už to tak bývá, prosadil se soupeř, jeho elitní ofenzivní eskadra vyřešila přečíslení dokonale.

Pro Slovan to ale bylo povzbuzení k dalšímu vystupňování aktivity, která našla svoje vyústění v přesilové hře po dorážce Rajnohy – 1:1.

Nelze k tomu dodat nic jiného než konstatování, že pro Kohouty bylo po první části takové skóre lichotivé.

A ejhle, v prostřední periodě se historie opakovala. Opět se domácí tlačili dopředu a zase inkasovali, v početní výhodě vypálil od modré tvrdě i přesně Vlček.

Přesilová hra, a to v poměru čtyři na tři, pomohla Slovanistům k vyrovnání z hokejky Pavlovského a začínalo se prakticky znovu.

AŽ NA SAMOTNÉ DNO SIL

A třetí dvacetiminutovka? Jedním slovem strhující.

U obou branek se střídaly momenty, kdy se příznivcům zastavovala srdce, ale gól ne a ne padnout. Ke konci sice měli navrch spíše Kohouti, ale v poslední minuta jim mohli tvrdé K.O. uštědřit Langr s Augustinem, ale Sajdl spasil svůj tým a domácí většina v publiku jenom zklamaně vydechla.

Prodloužení tři na tři? Totální hokej se vším všudy, dech se zatajoval všem, kteří ho sledovali.

V 63. minutě do jeho děje významně promluvili rozhodčí, kteří jinak připustili hru ostrou na samý okraj břitvy. Teď si však „háček“ Cika vybrali jako důvod k vyloučení a diváci zavětřili. Přesilovka? Čtyři na tři? To je šance jako hrom na rozhodnutí zápasu a série!

Což si uvědomili i sudí Barek s Doležalem, zalekli se vlastního verdiktu a kromě Cika poslali zničehonic a se značnou časovou prodlevou na trestnou lavici i Fibricha za nafilmovaný pád! Nu, od rozhodčích WSM ligy to byl hodně nečekaný alibismus…

Budiž, pokračovalo se tři na tři a na začátku závěrečné minuty nastavení to přišlo. Hemský se dostal za záda obránců a procpal kotouč za Turkova záda. Jasno, vymalováno, Kohouti v euforii.

Ač tomu možná sami příliš nevěřili, pořád zůstávají ve hře o krajský hokejový titul.

BEZ GÓLŮ TO NEJDE

„Je samozřejmé, že takhle prohraný zápas mrzí. Mohu si dovolit říci, že jsme byli lepším mančaftem. Bohužel už ve druhém zápase po sobě se nám nedaří proměňovat šance. Během šedesáti minut jsme měli některé úplně vyložené, také v prodloužení tři tutové, ale soupeři prostě výborně zachytal gólman. Měl i štěstí, ale to k tomu patří,“ byl si domácí trenér Igor Čikl vědom, že jeho svěřenci měli dostatek možností k tomu, aby čtvrté finále strhli na svoji stranu.

Postavit hráče teď na nohy před pátým soubojem, to je jeho hlavní úkol. „Kluci z toho byli rozhození, ale hned v šatně jsme si řekli, že není konec a pořád máme před sebou ještě jeden zápas. Nějaké ty bolístky doléčíme a pojedeme do České Třebové s tím, že stále hrajeme o titul a že si ho chceme vybojovat,“ burcuje Igor Čikl.

Moravská Třebová – Česká Třebová 2:3 PP

Fakta – branky: 17. Rajnoha (Pavlovský), 33. Pavlovský (Rajnoha) – 9. Jar. Moučka (Hemský, Vlček), 31. Vlček (Pražák, Hemský), 65. Hemský (Lesák, Jar. Moučka). Rozhodčí: Barek, Doležal – Křivohlavý, Bohuněk. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 1268. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 0:1. Stav série: 2:2.

HC Slovan Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rajnoha, Muselík, Bednařík, Kolařík, Hradil – Augustin, Čikl, Pavlovský, Langr, Kobza, Schneider, Řehulka, Pěcha, Fibrich. HC Kohouti Česká Třebová: Sajdl – Cik, Pražák, Lesák, Šejba, Jan Moučka, Procházka – Hemský, Vlček, Jar. Moučka, T. Prachař, Jindřich, Křečan, Pejcha, Knytl, Zítka, Urban, Schejbal.

Hvězda utkání:

Českotřebovský útočník Marek Hemský předvedl, jak má v klíčových okamžicích pomoci mužstvu rozdílový hráč. Vždyť byl u všech třech gólů Kohoutů! Na první dvě přihrál svým spoluhráčům, tu třetí po samostatné akci na konci prodloužení vstřelil sám.

Moment utkání:

Na kdyby se nehraje, ale tuhle otázku měl po skončení utkání v hlavě každý. Rozhodli by domácí v přesilovce v prodloužení? Kdo ví, příležitost by to ovšem byla mimořádná, o tom není sebemenšího sporu. Zásluhou podivného výroku rozhodčích bylo vše jinak. (rh, hor)

Další program:
5. utkání: neděle 25. března, 17:00 (ČT)