ěstská hokejová liga skončila triumfem obhájců primátu z loňského roku. Podruhé v řadě za sebou se z titulu radovali hráči Tygr Teamu, kteří opanovali základní část a také v play off si počínali nanejvýš sebevědomě. Ve finálovém duelu to neměli ani trochu jednoduché, protivník je přinutil k maximálnímu vypětí a dokonce vedl, ale na úspěch to nestačilo.

FINÁLE: Tygr Team – Peak sport 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Tygři začali, jak se na favority sluší, náporem, jenže v play off výborně hrající soupeř jej odrazil a poměr sil se záhy vyrovnal. K vidění byl pěkný hokej s řadou šancí na obou stranách, vynikali oba gólmani. Postupem času se na ledě začalo dost jiskřit, ale ani více místa střelcům nepomohlo.

To se změnilo ve druhé patnáctiminutovce, v níž padly všechny tři góly. Byl to Brůna, který přiblížil vítězný pohár Peak sportu, v 19. minutě využil dvojitou přesilovku – 0:1. Další možnosti ale zůstaly nevyužity a ke slovu pak přišli Tygři. Když hráli v pěti proti třem, nezaváhal volný Rozlívka. A nežli se soupeř oklepal, přišel druhý úder, o 23 sekund později vypálil Pánek a vyražený kotouč uklidil do sítě pohotový Vogel – 1:2.

Závěrečná část, to byla veliká bitva o každý metr ledu, a to mělo za následek časté vylučování. Peak sport byl k vyrovnání nejblíže ve 37. minutě, kdy Štybnarovu střelu tečoval ze vzduchu Heger o centimetry mimo. Tygři nakonec uhájili těsný náskok i za cenu několika trestů a po závěrečné siréně vypukla jejich radost. „Tygr Team si vítězství zasloužil, neboť měl více šancí a na své straně také sportovní štěstí,“ uvedl za organizátory MHL Jaroslav Urban.

Fakta – branky: 30. Rozlívka, 30. Vogel – 21. Brůna. Rozhodčí: Škeřík – Buček. Vyloučení: 7:10, navíc Kotlár 10 minut OT, Pánek 10 minut OT + OK – Lipavský 10 minut OT. Využití: 2:1. Diváci: 200. Tygr Team: Klejch – Fryc, Vogel, Pala, Kalivoda, Kotlár, Lesák, Pánek, Bulva, Martin Samek, Matěj Samek, Tměj, Rozlívka, Pavel, Potanec. Peak sport: Pakosta – J. Štybnar, Holub, Z. Štybnar, Nezbeda, Mlejnek, J. Kroulík, Lipavský, Heger, O. Coufal, Štyndl, Kmošek, Jandík, Brůna, Motyčka.

O 3. MÍSTO: HPS Osík – Vysoké Mýto 3:2 SN (1:2, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0)

Poražení semifinalisté toužili po „bedně“, sehráli kvalitní dramatické střetnutí. Úvod patřil jasně Mýtu, v 11. minutě zvyšoval po chybě brankáře Mokrejš na 2:0. Osík ovšem umí zabojovat a prokázal to znovu. Kovář dal zblízka kontaktní gól a z náporu ve třetí části vytažil vyrovnání ze sóla Flídr – 2:2.
Opatrné prodloužení nepřineslo rozhodnutí, následovaly samostatné nájezdy. V nich se střelcům nijak moc nedařilo. V páté sérii se za Osík trefil Flídr, zatímco Krása minul Kopeckého branku a o bronzovém umístění bylo jasno.

Fakta – branky: 14. Kovář, 34. a rozhodující nájezd Flídr – 8. Ohlídal, 11. Mokrejš. Rozhodčí: Lustyk – Škeřík. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 120. Osík: Kopecký – Jiruše, Motyčka, Kovář, Flídr, Třasák, Pohorský, Hladík, S. Petraš st., Havran, Stráník, P. Coufal, S. Petraš ml., Dvořák, Vomáčka. Vys. Mýto: Kotlář – Svoboda, Haupt, Petrides, Syrový, Dian, Krása, Habivský, Ohlídal, Štorek, Kuška, Zeida, Roleček, Mokrejš, Hlavatý.

Amatérská hokejová sezona ještě neskončila, protože dopoledne 14. března se na stadionu v Litomyšli hraje okresní finále za účasti zástupců městských lig z Poličky, Svitav, Litomyšle a Moravské Třebové. (urb, rh)