Bude to i za účasti kompletního trojlístku ze Svitavska a fanoušci se nemohou dočkat úvodních vhazování ve čtyřech čtvrtfinálových sériích.

Pohled do statistik za uplynulých dvaadvacet kol nabízí několik zajímavých údajů.

Například ten, že moravskotřebovský Slovan uhrál v jedenácti domácích zápasech třiatřicet bodů a byl tak stoprocentní. Bylo by tuze příjemné, kdyby si takovou bilanci udržel i v pravděpodobně velmi vyrovnaném zápolení s českotřebovskými Kohouty.

Co se domácích zápasů týče, byla na tom solidně i Polička (23 bodů), naopak Litomyšl před vlastními diváky pětkrát padla a nasbírala jen 19 bodů.

Větší zisk si Litomyšlští dovezli z venku (21), kde byli třetí nejlepší v celé soutěži. Moravská Třebová získala na kluzištích soupeřů 16 bodů a Polička o jeden méně.

Slovanisté mají nejlepší brankový poměr ze všech družstev (134:58, tj. plus 76 gólů).

Z okresních gólmanů měl nejvyšší úspěšnost zákroků Martin Kyša z Moravské Třebové, ale i Tomáš Kalousek z Litomyšle a poličská dvojice Petr Opršal – David Vašátko patří do popředí brankářských statistik.

V produktivitě vládli v základní části choceňští a českotřebovští hokejisté, když nejlepším střelcem soutěže je Kohout Jakub Fúzik.

Slovanu svými góly a asistencemi nejvíce přispěli Ivo Kučera s Martinem Aulehlou, Polička se mohla opřít o Vladimíru Szilvu a Martina Gregara, v Litomyšli byl spoleh na Ondřeje Dospěla a Radka Ondráčka, který je suverénně nejproduktivnějším obráncem krajské ligy.

Ale to vše je už minulost. Play off je, jak se říká, úplně jiná soutěž, a ta začíná od nuly.