Všichni tři ovšem v prvním kole vypadli a boj o titul krajského přeborníka se tedy v letošním roce obejde bez nich.

Pro fanoušky ze Svitavska je to do značné míry zklamání, protože alespoň s jedním vyslancem v semifinále počítali.

Reálný pohled na věc ovšem ukazuje, že čtvrtfinálový rezultát, ať se nám to líbí nebo ne, odpovídá aktuální výkonnosti týmů a tomu, jaký byl skutečný poměr sil v jednotlivých sériích.

Je třeba se smířit s tím, že to byli soupeři, kteří byli tentokrát lepší a tím pádem postoupili zaslouženě do semifinále.

Konec v prvním kole zřejmě nejméně bolel v případě Spartaku Polička. Ne, že by do měření sil proti Světlé nad Sázavou šel odevzdaný, ale dopředu bylo jasné, že čelit vysokým kvalitám tohoto protivníka pro něho bude hodně komplikované.

To se také potvrdilo a Světlá vyhrála ve třech utkáních, když její hlavní devízou byla efektivita. Sebemenší šanci dokázala proměnit a tím ničila poličské nadšení především ve druhém zápase na ledě Spartaku.

„Světlá postoupila zaslouženě, to je bez diskuse. Jeden duel navíc na domácí půdě jsme si však mohli vybojovat, ve třetím utkání jsme k tomu byli velice blízko. Tam se však projevila naše slabost ve využívání i těch nejvyloženějších možností," poukázal trenér Dušan Vápeník na rozdíl mezi soupeři.

Ve třech utkáních „vyhučela" také Litomyšl, která znovu po roce narazila na celek Chocně a jeho pomsta za tehdejší šokující vyřazení byla sladká. I tady se reprezentant z našeho okresu vypjal ke svému nejlepšímu představení ve třetím zápase, ten dotáhl do nájezdů, ale celkově tahal při veškerém úsilí a nasazení za kratší konec.

Podstatný rozdíl oproti loňské sérii spočíval v přístupu ze strany velkého choceňského favorita. Bylo patrné, že se poučil z podcenění, na které tehdy doplatil, nyní hrál daleko zodpovědněji a soustředěněji, takže Litomyšl zůstala proti nabuzenému sokovi v těžké pozici.

Přesto rozhodně nepropadla, dokonce se dá říci, že v některých pasážích zápasů vypadala její hra lépe než loni, kdy nakonec postoupila, leč co naplat, zázraky se ani v ledním hokeji dvakrát za sebou neopakují.

I zde sice platí, že ještě jeden zápas před vlastními fanoušky si Litomyšlští mohli vybojovat, možná by si ho i zasloužili, ale na semifinále to letos nebylo.

Největší rozčarování prožívají v těchto dnech příznivci v Moravské Třebové, protože Slovan bude chybět v bojích o medaile a s tím se těžko smiřují.

Současně však musí uznat, že českotřebovští Kohouti sérii zvládli lépe. Hlavně v prvních dvou zápasech, po kterých si zajistili vedení 2:0 a bylo nad síly Slovanistů vývoj obrátit.

I když, nad síly… I ve čtvrtém utkání to vypadalo, že svěřenci Jana Klacla mají v poli navrch, po dvou třetinách dokonce vedli, jenomže potom velice lacino inkasovali a Kohouti si svoji šanci nenechali sebrat.

Klíčem bylo už první utkání a porážka Moravské Třebové doma. Když pak nedokázala nic změnit na špatné venkovní bilanci v sezoně (padla v Chrudimi, Světlé, Chocni, Litomyšli, Poličce a třikrát v České Třebové), tak byl její osud zpečetěn.

„Dokázal jsem sestavit dobré mužstvo, ale jen na domácí zápasy. Venku jsme nedokázali vyhrát a to je špatně. Zodpovědnost jde za mnou. Takto jsem tým vybral a postavil, bohužel to nefungovalo," smutnil po vyřazení kouč Slovanu Jan Klacl.

Souhrn čtvrtfinále

HC Slovan Moravská Třebová – HC Kohouti Česká Třebová 2:3 PP. Branky: 1. Řehulka, 49. Schejbal – 34. Jindřich, 56. Fousek, 64. Hemský. HC Kohouti Česká Třebová – HC Slovan Moravská Třebová 4:2. Branky: 12. Dítě, 24. Fousek, 32. Pelán, 60. Hemský – 22. Aulehla, 60. Řehulka. HC Slovan Moravská Třebová – HC Kohouti Česká Třebová 4:1. Branky: 15. a 56. Schejbal, 37. Čikl, 47. Koranda – 26. Hemský. HC Kohouti Česká Třebová – HC Slovan Moravská Třebová 6:5. Branky: 6. Fúzik, 19. Jindřich, 41. Fousek, 42. Dítě, 50. Pelán, 58. Janda – 22. a 49. Faltus, 33. Řehulka, 36. Muselík, 59. Aulehla.

HC Spartak Choceň – HC Litomyšl 5:2. Branky: 1. Pochobradský, 38. Fišer, 40. Krejza, 43. P. Prachař, 59. L. Pilař – 19. Jankovský, 22. Pavlák. HC Litomyšl – HC Spartak Choceň 1:5. Branky: 34. M. Švec – 17. Bessonov, 22. Voříšek, 34. Krejza, 51. Fišer, 52. Pochobradský. HC Spartak Choceň – HC Litomyšl 3:2 SN. Branky: 4. Pochobradský, 30. Krejza, nájezd P. Prachař – 8. a 36. Lustyk.

HC Světlá nad Sázavou – HC Spartak Polička 5:0. Branky: 24. a 52. Jak. Doležal, 10. Šíma, 26. P. Včela, 44. Šudoma. HC Spartak Polička – HC Světlá nad Sázavou 2:8. Branky: 30. J. Hejtmánek, 56. Gregar – 19. a 26. P. Včela, 2. Blažek, 8. Křišťan, 30. Štros, 45. Špatenka, 49. Šudoma, 56. Šíma. HC Světlá nad Sázavou – HC Spartak Polička 6:4. Branky: 29. a 42. Kořínek, 46. a 53. Blažek, 24. Šudoma, 48. Jar. Doležal – 10. a 43. Szilva, 25. Gregar, 47. L. Boháček.