KRAJSKÁ LIGA – SEMIFINÁLE, 2. ZÁPASY

Moravská Třebová – Hlinsko 7:3

Fakta – branky: 11. Pavlovský (Schneider), 39. Schneider (Faltus), 49. Langr (Faltus, Čikl), 50. Pavlovský (Čikl), 51. Hradil (Langr, Čikl), 53. Kobza (Pokorný), 55. Langr – 10. Zdražil (Chvojka), 11. Beneš (Dítě, Velinský), 25. Velinský (Dítě, Hron). Rozhodčí: Prchal, Rulíček – Holeček, Kis. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 328. Třetiny: 1:2, 1:1, 5:0. Stav série: 2:0.

HC Slovan Moravská Třebová: Galuška (25. Turek) – Pokorný, Kolařík, Hradil, Bednařík, Muselík – Faltus, Langr, Řehulka, Fibrich, Nevřela, Schneider, Čikl, Janošek, Pavlovský. HC Hlinsko: Saifr – Brázda, Beneš, Poskočil, Sobotka, Fink, Pazdera – Dítě, Velinský, Zdražil, Chvojka, Králíček, Hron, Brebera, Plachý, Pazourek, Pelán.

Po dvě třetiny jakoby si se soupeřem jen tak pohrával, v té třetí pak nemilosrdně udeří. Druhé semifinále mělo podobný scénář jako to první.

Slovan nasázel v poslední dvacetiminutovce stejně jako v neděli pět „kousků“ a k postupu mu chybí jediná výhra.

Přitom zkraje to pro domácí nijak extrovně nevypadalo. Aktivitu totiž přenechali soupeři. „Nezačali jsme vůbec dobře. Bylo tam málo pohybu a bruslení, možná si kluci mysleli, že když vyhráli venku, půjde to snadno, ale samozřejmě takhle to nejde,“ komentoval trenér Igor Čikl.

Důsledkem bylo, že na vedoucí trefu hlineckého Zdražila sice ještě Pavlovský odpověděl, ale trefy Beneše a Velinského poslaly hosty do dvoubrankového náskoku. Slovanisté v těchto fázích pálili jen do tyčí, celkem třikrát rozezvučeli konstrukci.

Od poloviny střetnutí se však na ledě přece jenom trochu porovnali a kontaktní zásah Schneidera je postavil na nohy. Ve třetí části přišla kanonáda, které úplně otočila kormidlem zápasu.

„Jsem rád za naše hráče, že v sobě mají takový charakter a i z nepříznivého vývoje jsou schopni utkání obrátit,“ pochvaloval si Čikl.

Vyrovnání zařídili ve 49. minutě Langr po Faltusově asistenci a domácí od té chvíle nebyli k zastavení. Vzápětí vyhrál Čikl buly pro zakončujícího Pavlovského (4:3), uteklo pár desítek vteřin a zblízka se prosadil Hradil. Hlinečtí se sesypali, tohle na ně prostě bylo moc.

Závěr se dohrával plně pod moravskotřebovskou taktovkou, Kobza s Langrem ještě vylepšili celkové skóre a korunovali parádní třetí periodu v podání Slovanu.

„Jsem spokojen. V kabině jsme si po první třetině něco důrazně vysvětlili, druhá třetina od nás byla lepší a ve třetí jsme výsledek výborným výkonem obrátili. Vedeme v sérii 2:0 a v neděli se budeme snažit, abychom si zajistili finále,“ uzavřel Čikl.

Moment utkání:

Jak začne třetí třetina, aby se všichni soupeři, a obzvláště Hlinsko, klidili Slovanistům z cesty. V neděli ji vyhráli 5:1, ve středu 5:0. Rázem je zapomenuto na všechno, co se na ledě do té doby dělo, a že to vždycky nebylo úplně podle moravskotřebovských plánů.

Hvězda utkání:

Třebovský tým rozdělil gólovou zátěž mezi větší počet hokejistů, asi o klíčovou trefu se ale postaral Jan Schneider. Jeho snížení na 2:3 v závěru druhé části při hře čtyři na čtyři vrátilo domácí zpátky do hry a položilo základy pro následující drtivý nápor.

Litomyšl – Česká Třebová 3:9

Fakta – branky: 13. Barkóci (Mečiar), 29. Šklíba (Skoumal), 32. Pilavka (Skoumal) – 4. Pražák (Fúzik, Jar. Moučka), 6. Cik (Vlček), 8. Křečan (Prachař), 30. Prachař (Lesák), 37. Prachař (Jindřich), 46. Fúzik (Jar. Moučka, Hemský), 49. Jar. Moučka (Prachař, Fúzik), 52. Jar. Moučka (Hemský, Škvor), 53. Zítka (Šejba). Rozhodčí: Čížek, Hájek – Teplý, Vepřovský. Vyloučení: 12:13, navíc Prachař (ČT) 10 min. OT. Využití: 1:2. Diváci: 460. Třetiny: 1:3, 2:2, 0:4. Stav série: 0:2.

HC Litomyšl: Kalousek (8. Klička) – Starý, Polák, Šklíba, Mečiar, Navrátil, Bláha – Dvořák, Švec, Vomočil, Barkóci, Kovář, Skoumal, Budina, Pilavka, Voříšek, Zahradník, Musil. HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Cik, Procházka, Verner - Hemský, Jar. Moučka, Fúzik, Prachař, Jindřich, Šejba, Křečan, Vlček, Pejcha, Zítka, Knytl, Pirkl.

Vysoce favorizovaným Kohoutům zatím litomyšlští hokejisté nedokážou účinně čelit. Rovněž ve druhém semifinále od nich inkasovali devět gólů.

Upřímně řečeno, hůře do utkání ani vstoupit nemohli. Neuteklo ani osm minut a Kalousek šel z branky poté, co potřetí kapituloval. Nebyly to kdovíjak pohledné zásahy, hostům pomáhaly šťastně odrazy a teče, leč i takové branky zkrátka platí.

Nápor soupeře přibrzdil po parádní Mečiarově přihrávce Barkóci snížením na 1:3 a domácí se dostali do zápasu.
Prostřední část byla z pohledu Litomyšlských nejpovedenější, dvakrát se tady dotáhli na rozdíl jediného gólů, po umístěné ráně Pilavky do „vinglu“ to bylo 3:4.

Současně to ovšem byla pasáž, která se divákům nemohla líbit. Fauly, vylučování, oplácení, dohadování s nepřesnými rozhodčími, potyčky, hodně podrážděnosti na obou stranách, nic z toho nepřispívalo k plynulosti hry.

Domácí na rozdíl od soupeře nedokázali využít početní výhodu proti třem a i to byl jeden z kamínků do výsledkové mozaiky. Ještě v prostřední části skóroval Prachař a Kohouti zase odskočili. Tentokrát definitivně.

Závěrečná třetina už byla prostá jakéhokoli dramatu. Domácí se snažili, ale střelba v jejich podání byla neúčinná. Na rozdíl od Kohoutů, kteří svoje další příležitosti vesele využívali a navýšili účet do jasné podoby.

„Začátek byl hrozný, naše hra se však postupně zlepšila a je jen škoda, že jsme neproměnili více šancí. Třetí třetina bohužel zkopírovala tu druhou z České Třebové,“ vyjádřil se kouč Jan Svatoš.

„Soupeř z pěti střel dal tři góly, my naopak štěstí neměli. Do půlky zápasu jsme drželi tempo, ale za stavu 3:6 došlo ke zlomu. Věřím ale, že třetí utkání vyhrajeme a vrátíme sérii na domácí led. Rozhodně nenecháme soupeři nic zadarmo,“ dodal kapitán Michal Budina.

Moment utkání:

Domácí ukázali, že dovedou zahnat soupeře do úzkých. Fáze, kdy se dotáhli na 2:3 resp. 3:4, vypadaly z jejich pohledu velmi slibně. Z nich se možná dalo vytěžit více. Bohužel však nedokázali nasazenou laťku svého výkonu udržet a ve třetí třetině odpadli.

Hvězda utkání:

Ze své široké palety produktivních útočníků vytáhli Kohouti další jméno. Tomáš Prachař, kterého si fanoušci dobře pamatují z choceňského dresu, skóroval dvakrát a vždy to bylo v těch okamžicích, kdy se zdálo, že se litomyšlští hráči pozvolna nadechují.

Třetí zápasy, které již mohou rozhodnout o finalistech, se hrají v neděli 4. března. V České Třebové se začíná v 17 hodin, v Hlinsku o půl hodiny později. (rh, hor, pš)