Těšit je však muže titul přeborníků Pardubického kraje, kterým jim právem náleží coby nejlepšímu týmu z Pardubicka. Tak to vzali i jejich skvělí fanoušci, kteří se svými hráči oslavovali ještě dlouho po závěrečné siréně.

Moravská Třebová – Světlá nad Sázavou 2:4

Sled branek – 0:1 – Krajíček. První početní převaha hostů, Petr Včela vypálil od modré, Bureš vyrazil puk před sebe a Krajíček pohotově dorážel.

1:1 – Husárek. Po faulu na ujíždějícího Kobzu hrál poprvé přesilovku Slovan, Havlíček vystřelil, Studený kotouč nezkrotil a domácí kapitán jej pohodlně zasunul do branky.

2:1 – Kobza. Prvně ve finálové sérii Třebová vedla. Opět v přesilovce, tentokrát pět na tři, rozebrala obranu, Syrůček našel Kobzu před „prázdnou“.

2:2 – Žák. Jenom dvě minuty trvala domácí radost, než rival znovu udeřil v přesilové hře, jinak výborného Bureše zaskočila Žákova přihrávka přes brankoviště, sám si ji nešťastně srazil za svá záda.

2:3 – Beránek. Rozhodující moment druhého finále a celé série. Jak jinak než při výhodě jednoho muže se hostující hráč prosadil prudkou ránou.

2:4 – Žák. Symbolicky nejlepší hráč duelu, který byl u všech čtyř tref Světlé, zpečetil skóre při power play domácích do jejich opuštěné brány.

Domácí neprodali svoji kůži lacino, zejména ve druhé části mohli hned několikrát strhnout vedení na svoji stranu a ani Beránkův zásah je nezlomil. Přežili i klinickou smrt při nájezdu Vylíčila, který si položil Bureše, ale „zívající“ branku minul. Pět minut před koncem si kouč Klacl vzal time out, o něco později odvolal brankáře, rány létaly na Studeného ze všech možných úhlů, ale všechno marné. Vypukla světelská radost, která je zasloužená. Slovan byl rovnocenným protivníkem a titul přeborníků je pro hráče i příznivce zadostiučiněním.

Fakta – branky: 14. Husárek (Havlíček), 16. Kobza (Syrůček) – 7. J. Krajíček (P. Včela, Žák), 19. Žák (O. Včela), 47. Beránek (O. Včela, Žák), 60. Žák (Beránek). Rozhodčí: Kukeně (Havlíčkův Brod) – Honza, Veverka. Vyloučení: 7:7, navíc Doleček (Mor. Třebová) 10 minut OT. Využití: 2:3. Diváci: 732. Třetiny: 2:2, 0:0, 0:2. Konečný stav série: 0:2. Vítěz KL: Světlá n. S. Přeborník PU kraje: Moravská Třebová.

HC Slovan: Bureš – Kutmon, Klíč, Havlíček, Doleček, Faltus, Frömel – Syrůček, Kobza, Blecha, R. Muselík, Husárek, Lakomý, Řehulka, Koláček, Konopčík, Havlík, Poles.

Jan Klacl, trenér: Bylo to kvalitní utkání, o jeho osudu rozhodly přesilové hry, které soupeř dokázal využít. Velikou roli v zápase sehráli rozhodčí, kteří nedokázali posoudit, co faul je a co není. V oslabení jsme inkasovali tři branky a to rozhodlo. I tak se nemáme za co stydět. Sezona byla perfektní, kluci bojovali a přes potíže se sestavou jsme se dokázali dostat do finále. Tento duel byl důstojným zakončením sezony. (dp, rh)