HC Litomyšl - HC Spartak Choceň 3:5 (0:2, 0:3, 3:0). Branky: 42. Drobný, 43. Uhlíř (Vágner, Dospěl), 57. Vomočil (Hynek) 7. P. Prachař (T. Prachař, Beránek), 13. P. Prachař (T. Prachař, Beránek), 21. Florián (P. Prachař), 30. Lesák (Knytl), 39. Šeda (Voříšek). Rozhodčí: Prchal Kratochvíl, Schaffer. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 815. Stav série: 2:2.

Litomyšl: Kalousek Krutina, Fink, Lustyk, Skalník, Kosejk, Velehradský Dospěl, Pavlák, Uhlíř, Jankovský, Vágner, Š. Švec, Dvořák, M. Švec, Peška, Drobný, Vomočil, Hynek. Choceň: Dundáček Florián, Novák, Lesák, Voříšek, L. Pilař, Kopsa P. Prachař, Beránek, T. Prachař, Šeda, Pochobradský, Fikejz, Vích, Knytl, Král.

Před více než osmi stovkami diváků vládla na ledě v prvních dvou třetinách Choceň. Domácí přitom do zápasu nevstoupili špatně a aktivním přístupem se nenechali zatlačit, jenže je srazil inkasovaný gól z kategorie zbytečných. V 7. minutě nedokázali dostat puk z obranného pásma, byť ho měli pod kontrolou, místo toho jej odevzdali na hokejky soupeřovy ofenzivní eskadry číslo jedna a to byla smrtící chyba P. Prachař 0:1.

Hosté se rázem uklidnili a sevřeli Litomyšlské do kleští, ze kterých nebylo úniku. Ve 13. minutě přidal P. Prachař opět po souhře choceňských hvězd druhý zásah, o hattrick ho potom připravila tyčka a velkou překážkou pro hostující hokejisty byl vynikající Kalousek.

Toho ovšem hned v nástupu do prostřední části propálil od modré Florián 0:3. Domácí pak dostali příležitost soupeře přibrzdit, ale ukázalo se, že přesilovka pět na tři je jejich velmi slabá disciplína. Za minutu a půl se skoro nedostali do útočného pásma a byli ještě rádi, že neinkasovali. Novák se Šedou přidali později další trefy do Kalouskovy svatyně a po čtyřiceti minutách bylo zřejmé, že série čtvrtým zápasem neskončí.

Ke cti domácím ale slouží, že do třetí části vyrukovali s otevřeným hledím a proti zlenivělým hostům dokázali skóre upravit do přijatelnější podoby. Nejprve se mezi beky hezky protáhl mladík Drobný, vzápětí vyšla Litomyšli konečně i hra v početní převaze a Uhlíř snížil na 2:5. Jankovský potom nedal trestné střílení, ale v 57. minutě se před Dundáčkem prosadil další domácí talent Vomočil a dal výsledku definitivní podobu 3:5. Vítězství Chocně nebylo ohroženo, ale za bojovnost si hokejisté Litomyšle zasloužili potlesk svých příznivců.

Závodní hokejová Pardubice – HC Slovan Moravská Třebová 2:8 (0:1, 0:1, 2:6). Branky: 54. Fousek (Kubelka, Jindřich), 55. Křečan (Ludvík) – 13. Muselík (Rak, Berčák), 37. Muselík (Berčák, Rak), 50. Zeman (Kryl, Arnošt), 53. Rak (Berčák, Muselík), 53. Zeman (Kryl, Kučera), 55. Kryl (Zeman, Kučera), 56. Rak (Kryl, Zeman), 57. Kučera. Rozhodčí: Kukeně – Habásko, Souček. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 80. Konečný stav série: 0:3, postupuje Slovan.

Pardubice: Čaladi – Procházka, Vlasák, Janecký, Mlateček, Čermák, J. Šejba – Křečan, Ludvík, Lubina, Fousek, Jindřich, M. Šejba, Kubelka, Sodomka, Pniok, Kohoutek. Moravská Třebová: Vydržel – Kutmon, Kovařík, Rajnoha, Doseděl, Arnošt, Pokorný – Faltus, Koláček, Řehulka, Muselík, Rak, Berčák, Zeman, Kučera, Kryl.

Domácí vstoupili do zápasu s jasným cílem zdramatizovat sérii a zpočátku soupeře zatlačili, ale pálili slepými. Hosté se postupně také dostali do hry, začali hrozit a nakonec udeřili jako první, když Rak uvolnil mezi kruhy nekrytého Muselíka, jenž zavěsil pod víko – 0:1.

Také ve druhé třetině se bylo na co dívat. Zatímco Závodka stále narážela na připraveného Vydržela, tak Slovan našel podruhé recept na Čaladiho. Konkrétně Muselík, který svoji druhou úspěšnou střelu nasměroval do stejných míst jako v úvodní části a bylo to 0:2.

Pardubičtí vlétli do třetí třetiny jako uragán, jenže v brance hostů stál Vydržel a to byla rázná stopka. Utkání zlomila 50. minuta, kdy po Krylově asistenci zpoza branky skóroval Zeman. Pak se strhl gólostroj, v němž se dvakrát trefili i domácí, ale to Slovanu nevadilo, jelikož dával další góly a jistě dokráčel k postupové výhře. O poslední zásah se v 57. minutě postaral Kučera a Třebovští si mohli vychutnat postup. O finále si zahrají buď proti Světlé nad Sázavou, nebo Chotěboři.

„Chtěl bych klukům poděkovat za jejich výkony v této sérii a jsem rád, jak jsme ji zvládli. Kvůli zásahu shůry jsme přišli o výhodu domácího prostředí a měl jsem obavy, co to s námi udělá. Ukázalo se však, že nebylo poznat, jestli s Pardubicemi hrajeme doma nebo venku," pochválil čtvrtfinálový kvapík svého týmu trenér Jan Klacl.

Účastí v semifinále naplnili třebovští hráči klubový cíl vytyčený před sezonou, ale to neznamená, že by tím ztratili chuť a nepomýšleli ještě o něco výše. „Čeká nás nadmíru těžký soupeř, osobně jsem přesvědčen, že to bude Světlá. Na nás bude, abychom se na něho co nejlépe připravili a zkusili se probojovat do finále," uvedl moravskotřebovský stratég.

Další výsledek – 4. čtvrfinále:

Chrudim – Chotěboř 3:5 (0:2, 2:1, 1:2). Branky: Ondráček, Novák, Cvrček – Eis 2, Ludvík, Vácha, Kubát. Rozhodčí: Kareš – Padevět, Kis. Vyloučení: 5:4, navíc Žemlička (CHOT) 5 min. + OK. Využití: 1:1. Diváci: 186. Konečný stav série: 1:3, postupuje Chotěboř.