Už před druhým semifinálovým zápasem nejvyšší regionální hokejové soutěže bylo zřejmé, že se drama nejspíše nebude konat.

Proč? Domácí Slovan, který odvracel „mečbol“ soupeřů ze Světlé, dal dohromady pouze dvanáct hráčů do pole, zatímco hosté měli k dispozici plnou střídačku. Přesto Třebová dost dlouho držela nadějné skóre, ale v závěrečné třetině pod náporem kapitulovala.

Moravská Třebová – Světlá 1:7

Hosté nechtěli opakovat nedělní drama a od prvního vhazování se pustili do dobývání Burešovy svatyně. Domácí si oddechli pouze při své přesilovce, jenže ta znamenala jen odklad nevyhnutelného. V 7. minutě předložil Dolinský ideální kotouč na hůl Špatenkovi a ten otevřel skóre utkání – 0:1.

Světlá po vstřelené brance pokračovala v tlaku a zvýšení viselo ve vzduchu. Došlo k němu ve 12. minutě po spolupráci Žáka s Krajíčkem (0:2). Až poté se také domácí připomněli Linhartovi, ale Cik ani Muselík puk do sítě nedopravili.

Druhá část začala několika tresty a střelou Syrůčka, o níž nikdo nevěděl, odkud se vlastně odrazila, ale sudí rozpažil. Efekt neměla ani krátká přesilovka pět na tři, na druhé straně hodně zlobili bratři Včelovi.

Klíčová chvíle nastala po „záchranné brzdě“ hostujícího Bradáče, po které rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou. Světelský bek si za následné protesty vykoledoval trest do konce utkání, jenže exekutor trestného střílení Koláček trefil jen Linhartovu vyrážečku.

Na začátku poslední třetiny Slovan ubránil tři čtvrtě minuty ve třech a pak se do šance dostal Parolek, ale ubývající síly domácích hokejistů se už začaly projevovat. V další přesilovce propálil hradbu těl P. Včela – 0:3. To srazilo domácí definitivně do kolen, za dalších dvacet vteřin skóroval i Štros a bylo definitivně jasno.

Světlá mohla začít slavit postup do finále, tím spíše, že ve 49. minutě vyhnal Bureše z branky Žák a zápas dochytal Kulhavý. Inkasoval ještě dvakrát, když se nejprve tvrdou ránou prosadil Špatenka a po něm neatakovaný O. Včela.

Krutý stav 0:7 domácí aspoň částečně vylepšili v poslední minutě, kdy dosáhli na čestný úspěch. Vychytané čisté konto pokazil Linhartovi v přesilové hře Koláček, který zamířil přesně „pod víko“ a výsledek zněl 1:7. Na Slovan čeká dvojzápas o třetí místo v KL.

Fakta – branky a asistence: 60. Koláček (Syrůček, Havlíček) – 7. Špatenka (Dolinský), 12. Krajíček (Žák), 47. P.Včela (Žák, Beránek), 47. Štros (Dolinský), 49. Žák (Krajíček, P. Včela), 54. Špatenka (Kůrka), 56. O. Včela (P. Včela, Krajíček). Rozhodčí: Najman – Buček, Kobr. Vyloučení: 8:7, navíc Havlíček (MT) 10 minut OT, Bradáč (SV) OK. Využití: 1:1. Diváci: 350. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:5. Konečný stav série: 0:2, do finále postupuje Světlá.

HC Slovan MT: Bureš (49. Kulhavý) – Havlíček, Rybníkář, Havlík, Parolek – Řehulka, Koláček, Tregler, Syrůček, Husárek, Muselík, Kobza, Cik.

Jan Klacl, trenér M. Třebové: Utkání dopadlo podle očekávání. V té sestavě, s jakou jsme do něj nastoupili, jsme neměli proti tak dobrému soupeři žádnou šanci. Kluci bojovali, dokud měli síly, ale v poslední třetině nás několik velice přísných vyloučení o zbytek nadějí úplně obralo a Světlá tudíž v pohodě dokráčela k jasnému vítězství. My se však nemáme za co stydět. Měl bych ještě jeden osobní vzkaz. Je škoda, že hráči, kteří by mohli tomuto týmu pomoci, se věnovali spíše sezení u počítače a ostouzení vedení oddílu než pomoci pro mužstvo.

Hvězdy utkání

Jaroslav Žák
. Světelští hokejisté měli tentokrát dost příležitostí vylepšit si individuální statistiky. Zkušený hráč, který nedělní duel nedohrál kvůli vyloučení, jeden gól dal a u dvou dalších asistoval.

Ondřej Špatenka
. Autor vítězného nájezdu z prvního semifinále tentokrát předvedl, že se umí trefit i ze hry, a to hned dvakrát.

Petr Včela
. Třetí brankou ze 47. minuty definitivně otupil jakýkoli třebovský odpor. Kromě toho na další dva zásahy ještě přihrával.

(dp, rh)