Poličský útočník Vladimír Szilva popravil pěti trefami soupeře ze Skutče a hlavně jeho zásluhou strhli domácí po dvou třetinách vyrovnaný zápas na svoji stranu. Vítězstvím si dvě kola před koncem skupinové fáze zajistili první místo a do play off, které začíná 26. února, vstoupí z nejlepší pozice.

HC Spartak Polička – HC Skuteč 7:4 (2:2, 2:2, 3:0)

Branky: 15. Szilva, 17. Fúzik (Szilva, Škarýd), 35. Szilva (Škarýd), 40. Szilva, 51. Szilva (Cik, Škarýd), 56. Krajíček (Jindra, J. Tobiáš), 58. Szilva (Škarýd, Cik) – 7. Klusoň, 9. Klusoň (Herynek, Komárek), 28. Štursa (Kusý), 39. Klusoň (Komárek). Rozhodčí: Kobr – R. Urubčík, D. Urubčík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 250.

Polička: Vašátko – Škraňka, Bělohlávek, Grubhoffer, Cik, J. Tobiáš, Mahel – Szilva, Fúzik, Škarýd, Boháček, Šedý, Krajíček, Jindra, Šimon, V. Tobiáš.

„Bylo to nejhorší utkání za dobu, co jsem u týmu jako trenér, a diváci si zaslouží omluvu," shrnul zápas kouč Dušan Vápeník. Spartak dvě třetiny jen dotahoval, teprve v poslední šel jeho výkon o něco málo nahoru a třemi zásahy rozhodl.

„Nebýt střelecky excelentního Szilvy, tak bychom snad prohráli. Pozitivem zápasu byl jen solidní výkon mladíka Vašátka v brance a juniora Škraňky, který nastoupil za áčko poprvé. Někteří hráči se na utkání dostavili nepřipraveni, takže jsem musel v sestavě udělat korekce," řekl Dušan Vápeník, který netrpělivě vyhlíží vyřazovací část. „Skupinová fáze je hodně zdlouhavá, navíc je skoro o všem rozhodnuto a to je na úrovni zápasů a přístupu týmů vidět. Těším se proto na play off, věřím, že tam bude hokejová kvalita o poznání vyšší." Do té doby čekají na poličský celek ještě duely proti Lanškrounu a Ledči nad Sázavou.