Jednadvacet kol základní části krajského přeboru mužů v ledním hokeji je minulostí a jeho výsledky jsou rozmetány na prach. Pořadí, na jehož základě se týmy rozdělily do čtvrtfinálových dvojic, se může rychle obrátit naruby. Favorité jsou daní, to ale nemusí nic znamenat, což platí i pro oba celky z okresu.

POLIČKA – ČESTICE

První zápas: zítra od 17 hodin v Poličce. Druhý zápas: ve středu 11. února od 18 hodin v Česticích (Třebechovicích p. Or.). Případný třetí zápas: v neděli 15. února od 17 hodin v Poličce. Rozhodčí (na zítřek): Kukeně – Bláha, Habásko.

Tip Deníku: 2:0 na zápasy.

Čestice byly před závěrečným kolem vysněným soupeřem pro Poličku a ta se jich nakonec dočkala. Vzájemná bilance hovoří pro Spartak, ze tří měření sil s tímto rivalem dvakrát vyhrál, ale v tom posledním podlehl venku 1:2. To snad bude dostatečné varování před podceněním soupeře, který vyznává jednoduchý a důrazný hokej zaměřený především na pevnou obranu.

„Chceme se prosadit rychlostí, bruslením, kombinací. Nemůžeme sólovat, tak jako v minulém zápase proti Česticím, naopak hrát kolektivně. Důležité také bude nenechat se strhnout diváky ke zběsilému útočení a neinkasovat zbytečně první gól,“ upozorňuje trenér Miloš Grubhoffer na velkou bolest poličského týmu, která měla za následek pět (!) domácích porážek v základní sezoně. Přesto zůstává Polička v sérii zřejmým favoritem a kvalita kádru v čele s kanonýrem M. Kubátem by se měla postarat o jistý postup už po dvou utkáních.

SKUTEČ – SVITAVY

První zápas: zítra od 17 hodin ve Skutči. Druhý zápas: ve čtvrtek 12. února od 18.30 hodin ve Svitavách. Případný třetí zápas: v neděli 15. února od 17 hodin ve Skutči. Rozhodčí (na zítřejší střetnutí): Veselý – Buček, Huryta.

Tip Deníku: 2:0 na zápasy.

Papírově by v sérii mezi vítězem základní části s beznadějně posledním týmem přeboru nemělo být co řešit. Skuteč jednak vyhrála všechna vzájemná střetnutí, jednak v dlouhodobé části získala o 42 bodů více a nastřílela o 97 gólů (!!) více než svitavští hokejisté. Ti tak mohou spoléhat jenom na kouzlo play off, když se i prakticky odepsaný protivník někdy dokáže nečekaně postavit superfavoritovi.
„Po novém roce jsme předváděli lepší výkony a věřím, že při zodpovědném přístupu můžeme soupeře potrápit. Na play off jsme se po celou dobu soustředili, snad se to projeví,“ věří hrající kouč a brankář Robin Šauer, na jehož výkonu bude také hodně záležet. Případný postup Svitav by se rovnal malému zázraku.