Polička – Svitavy 3:1

Hosté potřebovali bod a bojovali o něj od úvodního vhazování. Pomohl jim přesilovkový zásah Nespěšného ze 7. minuty. Domácím se nedařila kombinace a Šauer ve svitavské svatyni je přiváděl k zoufalství. Až stažení hry na dvě pětky a zrychlení rytmu střídání Spartaku pomohlo.

Ve 43. minutě po krásné kolmici Boháčka vyrovnal na 1:1 Krajíček a dalšímu náporu Poličky hosté neodolali. V 53. minutě si stejní hráči zopakovali spolupráci i s ukázkovým zakončením a po další hezké brance z Vápeníkovy hokejky zazvonil nadějím Svitav umíráček.

Branky: 43. a 53. Krajíček, 56. Vr. Vápeník – 7. Nespěšný. Spartak Polička: Šauer – Veselý, Vaňák, M. Mach, Husák, Češka, Jakubec – Boháč, Valenta, Radiměřský, Vápeník, Grubhoffer, Havlíček, Boháček, Švejda, Krajíček. TJ Svitavy: Šauer – Nespěšný, Zatočil, Aldorf, Souček, Boucník, Bohatý, Musil, Crha, Křupka, Radimecký, Šudoma, Peškar, Šmehlík, Zukal.

Miloš Grubhoffer, trenér Poličky: Před utkáním na nás byl určitý tlak, povídalo se, že tento zápas vypustíme, že necháme soupeře vyhrát a podobně. Chci však jasně říci, že si vážíme našich diváků a nikdy bychom se k něčemu takovému nesnížili. Dvě třetiny se nám však proti skvěle bojujícím Svitavům nedařilo, až v poslední části jsme na výborně chytajícího Šauera našli recept a podle mého názoru zaslouženě zvítězili. Máme respekt před týmem Lanškrouna, ale chceme do finále.