Moravská Třebová - Světlá nad Sázavou 4:6

Na první radost se nečekalo dlouho. Ve 2. minutě srazil Parolkovu střelu brankář jen k Lakomému a ten doklepl na 1:0. Druhý zásah přidal po Řehulkově úniku najíždějící Konopčík, ale hosté přidali a záhy srovnali, prosadili se Špatenka a Ruml. Ve 12. minutě překonal Bureše nadvakrát i Dolinský, ovšem Slovan se ze šoku dokázal vzpamatovat poté, co Zahrada našel Konopčíka a ten si počkal na pohyb gólmana.

Krátce před sirénou ukončil přestřelku ránou k tyči Řehulka – 4:3.Vúvodu druhé části domácí nevyužili přesilovku, zato soupeř si vedl v početní výhodě lépe a Žák dělovkou vyrovnal. Po nevyužité možnosti Kobzy našel Včela mezeru u Burešovy tyčky a Světlá vedla 5:4.

Poslední část se odehrávala více na polovině hostů, Řehulkovi chyběly milimetry, neprosadili se Syrůček ani Lakomý. Hosté tlaku odolali, při power–play Slovanu trefil Žák přes celé hřiště opuštěnou svatyni a definitivně rozhodl.

Branky: 8. a 14. Konopčík, 2. Lakomý, 20. Řehulka – 32. a 60. Žák, 10. Špatenka, 11. Ruml, 12. Dolinský, 36. O. Včela. HC Slovan: Bureš – Parolek, Kutmon, Havlíček, Klíč, Zahrada, Syrůček – Konopčík, Řehulka, Lakomý, Kobza, Husárek, Koláček, Moravec, Péč, Faltus.

Miroslav Venkrbec, trenér: Bylo to remízové utkání. Nám se povedla hlavně první třetina, kdy jsme hráli výborně dopředu. Po čtyřech brankách si hráči začali myslet, že jim to tam padá samo, a útočná hra se podstatně zhoršila. Další góly jsme pak už nepřidali. Že jsme inkasovali do prázdné branky při power–play, to se stává.

LITOMYŠL - Oblíbený soupeř čekal na místní hokejisty ve 22. kole KL – proti Hlinsku vyhráli všechny tři dosavadní vzájemné zápasy a příznivou tradici neporušili ani tentokrát.

Litomyšl - Hlinsko 6:3

Do 6. minuty stačili domácí svoje věrné fanoušky pořádně navnadit. Úvodní tlak zúročili dvěma brankami Čech a Dospěl a publikum se těšilo na kanonádu. Ta se ale nekonala, neboť Litomyšlští se přizpůsobili soupeři a hra upadla do podprůměru, týmy se předháněly v nepřesnostech a nabízený hokej nebyl ke koukání.

Ze všeobecné bídy ve druhé třetině „vyskočily“ góly Čecha a Joudala, který efektně tečoval Matalíkovu ránu od modré a přinesl na hokejky domácích klid, možná až přílišný. Hosté snížili ve 31. minutě Šuvarou a poté se zaskvěl Holomek, vychytal čistá sóla Kubáta a Halamky. Hned po zahájení poslední části zvýšil na 5:1 svojí premiérovou trefou Kosejk, jenže nebyla by to Litomyšl, aby si jednoznačný zápas nezkomplikovala.

Ve 45. minutě se bránící hráči kamsi zatoulali, nejprve snadno pustili za svá záda Šuvaru, který, ač faulován, našel volné místo v Holomkově postoji, za pár vteřin měl pak dostatek prostoru k zakončení také Sláma.

Domácí se z letargie ani poté neprobrali a „koledovali si“ i nadále, avšak soupeř na další drama neměl síly, navíc závěr byl „rozbitý“ četným vylučováním. Těsně před koncem pečetil výsledek zblízka Pešina. Body zůstaly doma po zásluze, byť výkon nebyl kdovíjaký.

Branky: 5. a 22. Čech, 6. Dospěl, 30. Joudal, 41. Kosejk, 59. Pešina – 31. a 45. Šuvara, 45. Sláma. HC Litomyšl: Holomek – Drbal, Pilný, Matalík, Matys, Mimra, Kosejk – Čech, Pešina, Joudal, Šedivý, Musil, Šauer, Lustyk, Dospěl, Pavlák.