Litomyšl - Moravská Třebová 5:8

Po neurovnaném úvodu skóroval v 10. minutě v přesilovce Pavlák, ale to byla prakticky poslední radost, jakou domácí fanoušci zažili. Slovan ihned zareagoval náporem a za dvě a půl minuty to bylo 1:3! V početní převaze nejprve srovnal Husárek, pak se při hře čtyři na tři dost lacino trefil z kruhu Lakomý a za pár sekund využil naprostého propadu litomyšlské obrany i Kobza, jenž zůstal před Pavlíčkem zcela osamocen.

Snaha domácích hrajících mimo jiné i bez nejlepšího kanonýra Dospěla přinesla efekt po zahájení druhé části, když Matys svoji přízemní střelu šikovně „schoval“ za obránce. O další nápor se Litomyšlští připravili špatným střídáním, oslabení ještě ubránili, ale při následné hře čtyři na čtyři nechali Pavlíčka samotného napospas soupeřovým střelcům a Lakomý jim za nabídku poděkoval – 2:4. Domácí gólman poté několik dalších gólovek vychytal a osm sekund před sirénou dokonce dorážející Šedivý vykřesal naděje snížením na rozdíl jediného gólu.

Začátek poslední třetiny naznačil, že se Litomyšl ještě o výsledek popere, měla několik šancí, ale 49. minuta přinesla definitivní ránu. Chaosu v defenzivě domácích využil nejprve Husárek mající dostatek času k dorážce zblízka a o 30 vteřin později za přihlížení zadáků i Řehulka – 3:6.

Pak sice Musil v přesilovce korigoval, ale Slovanisté již nepřipustili komplikace: Zahrada zvyšoval opět nepokryt před Pavlíčkem a svůj cíl si našla i Havlíčkova dělovka od modré. O poslední zápis do střelecké listiny se sice postaral v oslabení tří proti pěti (!) po rychlém brejku Pešina, to však už byla jen kosmetická úprava skóre. Slovan s novicem Antonínem Péčem v sestavě vyhrál sváteční derby naprosto po zásluze, valnou většinu času byl zjevně lepší.

Fakta – branky a asistence: 10. Pavlák (Pilný), 23. Matys (Z. Joudal), 40. Šedivý (Z. Joudal), 50. Musil (Drbal), 59. Pešina (Matys) – 12. Husárek (Syrůček), 14. Lakomý, 14. Kobza (Kutmon), 29. Lakomý (Moravec), 49. Husárek (Lakomý), 49. Řehulka (Syrůček), 55. Zahrada (Koláček), 59. Havlíček (Kobza). Rozhodčí: Najman – Budinský, Hájek. Vyloučení 10:8, navíc Zahrada 10 OT, Koláček (MT) 10 OT + OK. Využití 3:3, v oslabení 1:0. Diváků: 800. HC Litomyšl: Pavlíček – Pilný, Mimra, Drbal, Kalivoda, Hospůdka, Čejka – Joudal, Pešina, Šedivý, Pavlák, Matys, Musil, Novotný, Šauer, Bačík. HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – Havlíček, Syrůček, Klíč, Hanák, Kutmon, Zahrada – Husárek, Moravec, Lakomý, Řehulka, Koláček, Péč, Kobza, Winkler, Konopčík.

„V utkání jsme byli lepším týmem a vítězství si zasloužili. Nebýt soupeřova gólmana, bylo by skóre daleko vyšší,“ uvedl pro internetové stránky hcslovan.com spokojený trenér vítězů Miroslav Venkrbec. Jeho protějšek Petr Pešina nehledal výmluvy: „Moravská byla lepší po všech stránkách, tentokrát jsme na ni nestačili. Hodně nám chybí zranění hráči, teď k nim navíc přibyl Pilný. Pokud se nedáme po zdravotní stránce dohromady, bude boj o čtyřku hodně složitý.“