Polička si v Hlinsku vybrala pořádnou porci smůly a zůstala bez bodu. Stejně jako Litomyšl, ta se v prestižním zápase proti Chocni rozehrála k nejlepšímu výkonu bohužel v době, kdy už bylo skóre z jejího pohledu prakticky beznadějné.

HC Slovan Moravská Třebová – HC Kohouti Česká Třebová 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Fakta: Branky: 29. Čikl (Kvapil, Rosendorf), 39. Faltus (Rosendorf), 55. Prokop (Kučera, Aulehla) – 27. Zítka (Poskočil), 40. Fúzik (Poskočil). Rozhodčí: Rulíček – Kolář, Potůček. Vyloučení: 5:7, navíc Zítka a Dítě (oba ČT) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváků: 487.

Moravská Třebová: Kyša – Rosendorf, Pokorný, Kvapil, Štefan, Kršňák – Muselík, Čikl, Řehulka, Faltus, Kučera, Aulehla, Koranda, Schejbal, Prokop, Radimecký, Maška.

První třetina byla bohatá na šance, ale nikoli na góly. Bylo tomu tak zejména proto, že se gólmani Kyša a Mahdal ukázali ve výtečné formě a zlikvidovali řadu těžkých střel. Druhou část začali lépe Slovanisté, ale když Prokop i Shejbal z vynikajících pozic přestřelili branku, udeřilo na opačné straně a Zítka se tečí Poskočilovy rány postaral o vedení Kohoutů. To dlouho nepřežilo, protože ve 29. minutě v přesilovce po skvělé nahrávce od Rosendorfa srovnal Čikl na 1:1. A byla to znovu početní výhoda, která přinesla obrat skóre, z kruhů se hezky trefil Faltus – 2:1. Ještě do druhé přestávky se však do nájezdu dostal Fúzik a bylo to 2:2.

Ve třetí třetině vrcholila parádní bitva, kterou mohli strhnout pro sebe ba rivalové. V 55. minutě se to povedlo Prokopovi, jehož střelu nestačil Mahdal dostatečně ztlumit – 3:2. Kohouti vrhli všechno do útoku a měli velkou šanci na vyrovnání, ale domácí i ve třech (více než minutu!) díky Kyšovi a obětavosti bránících hráčů náskok uhájili a připsali si velice cenné vítězství nad silným soupeřem.

„Bylo to nejlepší utkání, jaké jsme v této sezoně hráli. Hře obou družstev by slušelo minimálně semifinále play off. Musím pochválit všechny kluky za předvedený bojovný výkon, a to brankářem počínaje a posledním útočníkem konče," hodnotil lodivod Slovanu Jan Klacl.

HC Litomyšl – HC Spartak Choceň 6:8 (2:3, 1:4, 3:1)

Fakta: Branky: 18. Dvořák (Dospěl), 20. Dospěl, 31. Kosejk (M. Švec, Dvořák), 41. Dospěl (Ondráček), 49. Jankovský (Š. Švec), 51. Ondráček (Dvořák) – 4. T. Prachař (Florián), 6. P. Prachař (T. Prachař), 11. Křečan (Pochobradský, L. Pilař), 22. L. Pilař (Pochobradský), 26. Křečan (Fišer), 30. Fišer (T. Prachař), 34. T. Prachař (Florián), 60. P. Prachař (Fišer). Rozhodčí: Čížek – Vepřovský, Říha. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 528.

Litomyšl: Kalousek – Ondráček, Fajfr, Kosejk, Lustyk, Faltýnek, Skalník – Dvořák, M. Švec, Dospěl, Jankovský, Koudelka, Š.Švec, Hynek, Drobný, Ropek, Pavlák, Vomočil.

Domácím nevyšel vstup do zápasu a během šesti minut si zadělali na vážné problémy poté, co inkasovali od bratrů Prachařových. Choceň pak přidala ještě jednu trefu a teprve nato se domácí hokejisté probrali z letargie. Dvořák a dvě vteřiny před sirénou Dospěl minimalizovali ztrátu na jediný gól. Ovšem nebyla-li úvodní část z pohledu Litomyšle nic moc extra, tak ta prostřední byla hodně bídná. Domácí hráli neúčelně, málo stříleli a soupeř je velice snadno trestal. Když ve 34. minutě zvyšoval choceňské vedení T. Prachař (3:7), zdálo se, že naděje domácích mizí v dáli.

Jenže hokej je hra zvratů a když hned zkraje třetí třetiny využil Dospěl z dorážky přesilovou hru, diváci malinko zpozorněli. Domácí poté konečně začali předvádět hru, jaká na soupeře platila. Zvýšili pohyb, zpřesnili kombinaci, hosté si v několika případech museli pomoci nedovoleně a v 50. minutě šli do tří. Dvojnásobnou přesilovku zužitkoval Jankovský, klasickou vzápětí Ondráček a málem ztracený náboj derby byl zpátky – 6:7!

Litomyšlští pokračovali v ofenzivě a že by byli od vyrovnání daleko, to tedy ani náhodou. Několikrát provětrali choceňskou defenzivu, brankář Sajdl však svoje hájemství od další pohromy uchránil. Domácí bojovali, dostali se i k odvolání gólmana a k vhazování v útočném pásmu, to však prohráli a kapitán P. Prachař dovezl puk do opuštěné branky.

HC Hlinsko – HC Spartak Polička 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Fakta: Branky: 5. Havelka (Bureš), 15. Štěpánek (Šuvara) – 47. L. Boháček (V. Vápeník). Rozhodčí: Kejř – Málek, Souček. Vyloučení: 8:10. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 205.

Polička: Vašátko – Vítek, V. Vápeník, Jan, Jícha, L. Hejtmánek, Škraňka – Szilva, Gregar, Škarýd, L. Boháček, Švejda, Havlíček, Jindra, Šedý, Krajíček, J. Boháček, Tobiáš.

Utkání se od začátku hrálo ve vysokém tempu a lépe do něho vstoupili domácí. V 5. minutě otevřel po rychlém brejku skóre Havelka a z podobné akce o něco později zvyšoval Štěpánek na 2:0. To však neznamená, že by se hosté jenom dívali, hra se přelévala na obě strany, jenže když L. Boháček nevyužil ani dva sólové nájezdy, měli po první třetině co dohánět. A snažili se o to s velkým úsilím, leč hlinecký gólman Veselý, který posílil svůj tým z Pardubic, nebyl k překonání. Kontaktní gól padl až ve 47. minutě z hokejky L. Boháčka, ale nic více již Spartak přes pokračující tlak nestihl a odešel z kluziště poražen.

„Odehráli jsme velice dobré utkání, možná i lepší než to vítězné s Pardubicemi. Mělo to však jediný problém, a to střílení branek," posteskl si trenér Dušan Vápeník. „Neměli jsme ani kousek štěstí, všechny puky se odrážely k soupeři. Navíc nový domácí gólman byl velice šikovný a my na něho nenašli recept. Oba góly jsme inkasovali po dorážkách od nepokrytých hráčů," pokračoval poličský kormidelník, podle něhož byl jeho tým po lehce nervózní úvodní třetině v dalším průběhu lepší, i když i Hlinsko bylo z rychlých kontrů nebezpečné. „Prohrát jsme si rozhodně nezasloužili. Vyhrál šťastnější, ne lepší tým," myslí si Vápeník.

A ještě jednu poznámku k zápas měl kouč Spartaku. „Slíbil jsem si před sezonou, že se nebudu vyjadřovat k rozhodčím, ale dlouho mi to nevydrželo. To, co v tomto utkání předvedl pan Kejř, nemělo s úrovní krajské hokejové ligy vůbec nic společného," zlobil se na špatně pískajícího muže v pruhovaném a jeho nepřesné verdikty.

(dp, rh)