Unikátního rekordního pokusu se zúčastnil stolní hokejista Zdeněk Lopaur. Se sedmi kolegy hrál v Plzni nepřetržitě patnáct hodin, a to bylo v plánu čtyřiadvacet, ale to už by aktéři asi nevydrželi.

Na rekordní pokus dorazilo do západních Čech osm stiga hokejistů. „Hrála se klasická stiga, tedy pětiminutové zápasy s půlminutovou pauzou. Člověk dohrál, podal ruku soupeři, šel nahlásit výsledek a přesunul se k dalšímu hokeji. Nárok byl na pět minut přestávky na hodinu hry. Začali jsme ve čtyři odpoledne, konec byl v sedm ráno. Odehrálo se třicet kol, v každém sedm utkání, takže nějakých 210 zápasů mám za sebou,“ seznámil Lopaur s pozoruhodnostmi tohoto rekordu.

Cíl účastníků byl jasný – vydržet hrát čtyřiadvacet hodin a více, díky čemuž by se dostali do Guinessovy knihy rekordů.

„Uhráli jsme patnáct a musím říci, že to bylo hrozně náročné, víc, než jsem čekal. Trpěla záda, bolely nohy, prsty jsem už skoro necítil,“ říká benátecký hráč. Zdravotní důvody byly také příčinou ukončení pokusu. „Myslím, že jsem to osobně zvládl docela solidně. Nebaví mě hrát jen na půl plynu, hrál jsem naplno a vydržel jsem celkem v pohodě, ale poslední patnáctá hodina, to byla krize. Nejmladší z hráčů, čtrnáctiletý kluk, poté s bolestmi kolena nevydržel stát a zdravotní dozor řekl stop,“ řekl Zdeněk Lopaur.

Kvůli motivaci se počítala rovněž tabulka, v kvalitní konkurenci některých zkušených borců z českého poháru (příbramští Sládek a Kůrka, plzeňský Pikl) obsadil Lopaur čtvrtou pozici. „Vrátil jsem se nejdříve trochu rozčarovaný, chtěli jsme Guinessův rekord, ale pak jsem si uvědomil, že máme český a i ten má svoji hodnotu. Každým dnem z toho mám větší radost. Nikdy neříkej nikdy, třeba se jednou povede i čtyřiadvacítka,“ doplnil stiga hokejový rekordman.