Před velice těžkým závěrem základní části (Světlá – Chrudim B – Hlinsko) si hokejisté Slovanu dojeli pro očekávané tři body na led posledního týmu krajské ligy. Domácí proti nim postavili devět juniorů a tak je konečné skóre ještě mírné.

Skuteč – Moravská Třebová 4:7

Hosté vedení snahou zlikvidovat jakýkoli odpor soupeře už v samém zárodku mu od prvních minut prakticky nepůjčovali kotouč a gólové vyjádření převahy na sebe nenechalo dlouho čekat. Konopčíkovu střelu vyrazil gólman jen před sebe a hostující útočník měl dost času i k dorážce.

O zvýšení skóre se v přesilovce postaral šikovnou tečí Koláčkovy rány Řehulka. Pod další trefu do černého se podepsali Syrůček s Kobzou, jejich únik dvou na jednoho zakončil první jmenovaný. A aby už nebylo o vývoji zápasu vůbec žádných pochyb, přidal Kašpar po Syrůčkově akci ještě čtvrtý gól navrch – 0:4.

Hosté pak polevili, což nezůstalo bez odezvy a v 16. minutě dovolili Skutči korigovat, když se prosadil kapitán Souček. Druhá část začala využitou výhodou pět na tři v podání domácího Špilara a když ve 29. minutě potrestal špatnou rozehrávku Kusý, bylo to z čistého nebe o jedinou branku.

Hru však i nadále kontroloval Slovan a bylo jen otázkou času, kdy se skóre zase pohne v jeho prospěch. Stalo se tak po několika možnostech ve 38. minutě, kdy si brankář Horák srazil hokejkou za svoje záda přihrávku Kobzy na Řehulku.

Leč domácí se nechtěli jen tak snadno vzdát a ve třetí třetině opět vsítili kontaktní gól, o který se zasloužil povedeným blafákem Hladík. Aby se však domácí dlouho netěšili nadějemi na překvapivé body, vypálil v přesilové hře Parolek a jeho dělovka znamenala stav 4:6. Konečnou podobu výsledku dal Koláček, který nadvakrát dostal puk do branky.

„Po dobré první části jsme polevili a zbytek vypustili, ale máme tři body a to je hlavní,“ glosoval trenér Jan Klacl.

Fakta – branky a asistence: 16. Souček (Hrubeš), 22. Špilar (Kuřík, Roland), 29. Kusý, 45. Hladík (Kusý) – 3. Konopčík (Kutmon), 6. Řehulka (Koláček, Konopčík), 8. Syrůček (Kobza), 11. Kašpar (Syrůček, Kutmon), 38. Kobza (Kutmon), 49. Parolek (Kutmon), 49. Koláček. Rozhodčí: Kareš – Ježek, Holeček. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 65. Třetiny: 1:4, 2:1, 1:2.

HC Slovan Moravská Třebová: Bureš (Buchta) – Kutmon, Klíč, Havlíček, Rybníkář, Parolek – Koláček, Konopčík, Řehulka, Syrůček, Kašpar, R. Muselík, Kobza, Cik.

(dp)