Po sobotní překvapivé porážce dosud vedoucí České Třebové se Semechnicí se před hokejisty poličského Spartaku otevřela příležitost převzít první místo v krajské soutěži mužů v ledním hokeji.

Čestice – Polička 3:4

Ke splnění cíle stačila „maličkost“ – porazit poslední tým tabulky. Úkol to však byl obtížnější, než by si sami hostující hokejisté připouštěli.
Začátek byl z pohledu hostů dobrý, byť brzy přišli o zraněného kapitána Vápeníka (později ještě o Vašátka). Do vedení je při oslabení poslal Boháč, po krásné kombinaci po ose Švejda – V. Vápeník – Boháček – Veselý dával posledně jmenovaný na 0:2. Prapor Čestic zvedl střelec Marha, který ve druhé části nejprve snížil na 1:2 a po zásahu Šedého opět korigoval (2:3). Ve 38. minutě se povedla výborná akce Husákovi, obešel dva protihráče, přesně zakončil a postaral se o odskočení ve skóre – 2:4.

Hosté, které ve druhé části srážela četná oslabení, se tomu chtěli v závěrečné třetině vyhnout. Místo toho skončili záhy ve třech a Marha se postaral o drama – 3:4. Nic dalšího však Poličští soupeři nedovolili, k ničemu ho nepustili a závěr zvládli takticky velice dobře. Mohli tak oslavit návrat do čela krajské soutěže.

Fakta – branky: 24., 35. a 44. Marha – 14. Boháč, 19. Veselý, 33. Šedý, 38. Husák. Rozhodčí: Derner – Seidl, Vízek. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Třetiny: 0:2, 2:2, 1:0.

HC Spartak Polička: Šauer (V. Mach) – Drobný, Husák, M. Mach, Češka, Veselý, Nespěšný – D. Vápeník, V. Vápeník, Boháč, Švejda, Boháček, Havlíček, Vašátko, Radiměřský, Šedý.

Miloš Grubhoffer, trenér: Spokojenost je s vítězstvím a s posunem na první místo. Nebylo to lehké, domácí vyznávají tvrdý styl a my se s tím ne vždycky srovnali. Herně jsme ale zápas měli pod kontrolou. Hlavně ve druhé třetině jsme dopláceli na častá vyloučení vesměs za oplácení, když tvrdé zákroky domácích a naražení na mantinely, které neměly plexiskla, nechával rozhodčí bez povšimnutí. Věřím, že před zítřejším zápasem s Českou Třebovou se zranění hokejisté dají do pořádku.

(rh)