Předposlední dějství základní části krajské soutěže hokejistů rozhodlo o tom, že poličský Spartak vyhraje základní část a do play off půjde z nejvýhodnější pozice.

Poličští neřešili, se kterým že soupeřem by tak mohli v semifinále hrát. K zápasu proti Semechnici, jež zoufale potřebovala body, přistoupili velice zodpovědně a před svými diváky nedovolili překvapení.

Polička – Semechnice 5:2

Od utkání se očekávalo ledacos zajímavého. Pro Poličku měla být právě Semechnice nejvýhodnějším sokem pro semifinále, tudíž si „zaručeně“ měla odvézt body. „My chceme hrát hokej, rozhodně si nevybíráme, s kým chceme nebo nechceme hrát. Tento zápas jsme chtěli vyhrát a jít do play off z prvního místa,“ řekl na toto téma jasně trenér Miloš Grubhoffer a jeho svěřenci ke střetnutí takto přistoupili.
Spartaku pomohl bleskový začátek, když se ve 3. minutě chopil v oslabení kotouče D. Vápeník a střelou zpoza beka otevřel skóre. V 15. minutě v přesilovce zakombinovali Švejda s Vápeníkem a zakončujícím Boháčkem a bylo to 2:0.

Hosté však nutně potřebovali body, vyznávali tvrdý styl (statistika trestů o tom svědčí) a domácí to neměli vůbec lehké. Ve 28. minutě snižoval Ehl, ale na odpověď se nečekalo dlouho, Machovu ránu doklepl V. Vápeník. Už se zdálo, že Poličští s přehledem dohrají druhou třetinu, jenže těsně před jejím koncem nezachytili rychlý kontr Lukáška a hosté znovu „dýchali“ – 3:2.

Třetí část nejlépe ukázala, že si domácí s žádnými spekulacemi nepohrávají. Ve 48. minutě stál na konci další ukázkové spolupráce Boháček (4:2) a byl to znovu on, kdo dělovkou zakončil nejhezčí akci zápasu, kterou s ním sehráli M. Mach a Švejda. Na konci se ještě narodilo několik šarvátek, ale na výsledku se nic nezměnilo a Polička si zajistila prvenství v základní části.

„Je to splnění prvního dílčího cíle. V utkání dostali příležitost všichni hráči, prostřídali se i gólmani, byla to dobrá zkouška na play off. Za týden můžeme jet do Lanškrouna v klidu, ale kalkulovat nebudeme,“ doplnil Grubhoffer.

Fakta – branky: 15., 48. a 51. Boháček, 3. D. Vápeník, 31. V. Vápeník – 28. Ehl, 40. Lukášek. Rozhodčí: Veselý – Huryta, Zachař. Vyloučení: 9:12, navíc Husák 10 minut OT, Drobný 5 minut + OK – hosté 2 x 10 minut OT. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 350. Třetiny: 2:0, 1:2, 2:0.

HC Spartak Polička: Šauer (V. Mach) – Drobný, Husák, Mach, Česka, Nespěšný, Veselý – Musil, D. Vápeník, V. Vápeník, Boháč, Boháček, Švejda, Radiměřský, Vašátko, Šedý, Novotný.