Na choceňském kluzišti znovu doplatilo na svůj špatný vstup do utkání a, byť duel zdramatizovalo, tak osudnou porážku neodvrátilo.

HC Spartak Choceň – HC Spartak Polička 6:3 (3:0, 2:3, 1:0)

Branky: 1. L. Pilař (T. Prachař, Vondráček), 4. P. Prachař (Král), 7. Křečan (Šejba, L. Pilař), 24. Lichtag (M. Pilař, Knytl), 40. T. Prachař (Král), 55. P. Prachař – 33. Švejda (L. Boháček), 34. Szilva (Gregar, J. Hejtmánek), 35. J. Hejtmánek (Gregar, Musil). Rozhodčí: Rulíček – Kleprlík, Pecina. Vyloučení: 6:4, navíc Peňáz (POL) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 383. Konečný stav série: 2:1, postupuje Choceň.

Choceň: Zelený – L. Pilař, Vondráček, Kopsa, Vyskočil – P. Prachař, T. Prachař, Král, Křečan, Pochobradský, Šejba, Knytl, M. Pilař, Lichtag. Polička: Vašátko – Vápeník, Štěrba, J. Hejtmánek, Musil, Švanda, Lidmila – Szilva, Bednář, Gregar, L. Boháček, Švejda, Pazourek, Jindra, Zobač, Peňáz, Vostřel.

Začátky, to je v téhle sezoně velká bolest Poličky. Opět ho nezachytili a za sedm minut to bylo 3:0. „Nedovedu si vysvětlit, že ani zkušení hráči nedovedou pohlídat úvod utkání. V první třetině jsme totálně propadli," hořekoval trenér Miloš Grubhoffer.

Ten si záhy musel vybrat time out a připomenout svým svěřencům základní herní úkoly. I tak ale domácí na ledě pořád kralovali a po šťastném gólu Lichtaga utekli na 4:0.

Teprve potom se Poličští probudili a zajímavé věci se začaly dít i u choceňské svatyně. Ve 33. minutě snížil Švejda a zahájil vydařenou pasáž v podání hostů, kterou korunoval v přesilovce parádní ránou J. Hejtmánek a rázem to bylo 4:3.

Jenže ještě ve druhé třetině, přesně v čase 39:31, neuhlídali poličští hokejisté T. Prachaře a ten znovu vnesl více klidu na choceňské hole. „Tato branka byla pro další vývoj klíčová," myslí si poličský kormidelník.

Ještě sice zbývalo dvacet minut a Polička nic nebalila, ale se střelbou byla na štíru. „Měli jsme dobré šance, jenže nejsme schopni se trefit mezi tři tyče. Z deseti pokusů zamíříme do prostoru branky tak jednou dvakrát," kroutí hlavou Grubhoffer.

Hosté se do kontaktu už nedostali a v 55. minutě ukončil jejich naděje ze sóla P. Prachař. „Choceň postoupila do semifinále zaslouženě a gratuluji ji k tomu. My jsme v tomto zápase završili naši nepovedenou sezonu," uznal Miloš Grubhoffer.