Svitavy – Choceň B 7:2

Proti oslabenému soupeři předvedli domácí solidní výkon a nakročili do play–off. V 5. minutě skóroval Zatočil, náskok poté pojistil v přesilovce Musil a přestože hosté ještě v první části zkorigovali, bylo zřejmé, že si body neodvezou. Druhou třetinu svitavští hokejisté naprosto ovládli (4:0) a rozhodli o zaslouženém vítězství. Závěr se pouze dohrával, když něco prošlo přes domácí obranu, jistil situaci bezchybný Šauer. Poslední slovo měl ostrostřelec Boucník, který s klidem proměnil samostatný únik a odpověděl tím na předchozí korekci z hole Schejbala.

Branky: 8. a 29. Musil, 24. a 38. Tesař, 5. Zatočil, 27. Bohatý, 54. M. Boucník – 16. a 53. P. Schejbal. TJ Svitavy: Šauer – Tesař, Nespěšný, Souček, Zatočil – Josef Crha, M. Boucník, Bohatý, Musil, Peškar, Aldorf, Křupka, P. Radimecký, Zukal.

Pavel Musil, trenér Svitav: Maximální spokojenost, vrátili jsme se na druhé místo. Podali jsme kolektivní výkon, hráči plnili to, co jsme si před utkáním řekli, hru jsme měli po celou dobu pod kontrolou. Chtěl bych pozvat svitavské diváky na příští neděli. Když zvládneme také duel se Skutčí, neměli bychom už v play–off chybět.

Jan Smutek, trenér Chocně: Chybělo nám pět klíčových hráčů základního kádru, byli jsme proto nuceni hrát na dvě pětky. Ve druhé třetině jsme herně i takticky propadli, navíc nám v dnešním utkání nepomohli ani brankáři.

Lanškroun – Polička 5:6 SN

Pořádné drama bylo k vidění v hale B. Modrého. Ve výborné atmosféře se hrál z obou stran útočný hokej.V polovině utkání padly během 50 vteřin čtyři góly, domácí vedli 4:2, ale Spartak hned srovnal. Hosté se poté ubránili šest minut ve třech, dokonce vedli, ale v 56. minutě Hank skóroval na 5:5. Nájezdy v této sezoně Poličce nešly, ale nyní byl opak pravdou, domácí se netrefili vůbec, za hosty rozhodl Vaňák.

Branky: 2. a 33. Langr, 9. Kilčický, 32. Kotoulek, 56. D. Hank – 19., 33. a 55. V. Vápeník, 8. Krajíček, 34. + rozhodující nájezd Vaňák. Spartak Polička: V. Mach – Veselý, Vaňák, M. Mach, Češka – Boháč, Valenta, D. Vápeník, V. Vápeník, Grubhoffer, Havlíček, Švejda, Boháček, Krajíček, Husák.

Miloš Grubhoffer, trenér: Domácí hráli dobře, zejména bruslařsky mě překvapili. Byl to hokej nahorů – dolů s řadou šancí, my jsme za příznivého stavu 5:4 opět nedokázali zápas ukočírovat, hrát zezadu, znovu jsme se zběsile vrhli do útoku a soupeř nás potrestal. Konečně se na nás však usmálo štěstí na samostatné nájezdy. Kluky chválím za bojovnost především při dlouhém oslabení ve třech, opět nás podržel i Víťa Mach, vychytal všechny nájezdy domácích.