Skuteč – Polička 4:7

Polička/ Je to zvláštní. Doma hokejisté Spartaku rozdávají body, ovšem jakmile vyjedou ven, jsou prakticky k neporažení. Nedělní vítězství na kluzišti vedoucího celku tabulky bylo jejich již sedmým venkovním od začátku soutěže.

Třináct sekund bylo odehráno a Kubát zvedal po spolupráci s Češkou a Havlíčkem poprvé ruce nad hlavu – 0:1. Ve 12. minutě si hosté neodpustili hrubici při přesilovce a Musil jim ze sóla „poděkoval“, ale Spartak pokračoval v kvalitní hře a Grubhoffer mu vrátil zasloužené vedení.
Druhá třetina, to bývají většinou fáze plné poličských potíží. Tentokrát tomu bylo jinak: dorážka Krajíčka po zaváhání skutečského gólmana, přesilovková kombinace Švejda – Krajíček – Valenta a ve 32. minutě parádní Kubátova rána znamenaly skóre 1:5!

A šok pro domácí pokračoval. Ve 44. minutě to bylo po zásazích Krajíčka a D. Vápeník (ten se trefil po úniku s Kubátem při oslabení) už 1:7. Bylo rozhodnuto, Poličští pak sice polevili a soupeř debakl o tři góly zkorigoval, ale po oddechovém čase si hosté zbývající vteřinky jistě pohlídali.

Branky: 12. a 58. Musil, 51. Souček, 57. Andrejs – 1. a 32. Kubát, 16. Grubhoffer, 26. Švejda, 28. Valenta, 43. Krajíček, 44. D. Vápeník. HC Spartak Polička: V. Mach – Drobný, M. Mach, Češka, Veselý, – D. Vápeník, Vr. Vápeník, Valenta, Boháč, Krajíček, Boháček, Grubhoffer, Havlíček, Švejda, Dvořák, M. Kubát. (rh)

Svitavy – Semechnice 0:2

Svitavy/ Hokej pod širým nebem může mít své kouzlo, ale to se za stálého sněžení poněkud vytrácí. Svitavy nejsou Chicago, hrstku diváků nepotěšilo ani počasí, ani skóre.

Neustávající sněžení vadilo v kombinaci daleko více hostům než domácím, možná i díky tomuto faktoru se hrál vyrovnaný hokej. První třetina skončila bez gólů, přestože v ní domácí měli několikrát početní převahu, jednou dokonce pět na tři, výsledný efekt jejich snahy byl nulový

Jedničku na své straně světelné tabule rozsvítil soupeř poté, co před polovinou utkání Chudého nevinné nahození do útočného pásma přeskočilo přes nastavenou hůl domácího gólmana. Svitavští si poté neodpustili, pokolikáté už, svou typickou specialitu. Dostali gól při vlastní přesilovce, ujel jim Schejbal – 0:2.

Ve třetí třetině už sníh vadil oběma týmům, puk se chvílemi ztrácel, domácí nevyužili další dvojitou přesilovku a o zbytek nadějí je svými zákroky připravil výborný brankář Kratochvíl. Minutu před koncem zkusily Svitavy ještě hru bez brankáře, jenže ani v ní se úspěch nedostavil. Závěr ještě zpestřila krátká pěstní potyčka a aspoň v tomto minisouboji domácí vyhráli.
Branky: 28. Chudý, 36. P. Schejbal. TJ Svitavy: Šauer – Aldorf, Bohatý, Crha, Křupka, Mifek, Musil, Nespěšný, Radimecký, Šudoma, Sýkora, Koníček, Šmehlík.

Kompletní fakta z nedělních utkáni KP na straně 17. (mo)